Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/zaporizhzhya/lektsiya-maksyma-ostapenka-khortytsya-i-ukrayinska-revolyutsiya-podiyi-1918-roku/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція Максима Остапенка «Хортиця і Українська Революція. Події 1918 року»

Лекція Максима Остапенка «Хортиця і Українська Революція. Події 1918 року»

Книгарня «Є» та Національний заповідник «Хортиця» запрошують на лекцію директора заповідника Максима Остапенка «Хортиця і Українська Революція. Події 1918 року».

Вільгельм фон Габсбург у своїх спогадах писав: «Теріторія давного Запорожжя має несподівано свідоме українське населення. Я говорив з селянами, особливо в околицях Царицинського Кута, і переконався, що традиція українського козацтва там дуже жива. В усім пробивається у них та старина. Багато [хто] оповідає, що його дід чи прадід був на „Січі“. Кожний гордиться цим, що він з вольного козацького роду».

Звільнення Олександрівська, теперішнього Запоріжжя, навесні 1918 року від більшовиків спільними зусиллями Запорозького Корпусу збройних сил Центральної Ради та легіону Січових Стрільців стало однією з ключових подій Української революції. У самому серці козацької України, на Хортиці, фактично відбулося відродження незалежності і символічне єднання Сходу і Заходу країни. З цього приводу було встановлено вояками двох армій хрест єднання. Таким чином нащадки козаків віддали шану героїчним пращурам і підхопили естафету захисників держави. Упродовж 1918 року, доки в Олександрівську діяла українська влада, на острові регулярно відбувалися екскурсії для вояків і місцевого населення, які проводив видатний історик і краєзнавець Яків Новицький. Про це збереглося багато свідчень спогадів учасників і очевидців подій. Протягом всього часу революційних подій в Олександрівську діяв кінний Хортицький полк Вільних Козаків, який брав активну участь у захисті міста від окупантів будь-яких кольорів. А за рік, влітку 1919 року місцеві активісти під керівництвом Хоми Шпотти пропонували народному ватажку Нестору Махну відродити на Хортиці справжню Запорозьку Січ. Але подальші трагічні події Визвольних змагань завадили цим планам.

Максим Остапенко – кандидат історичних наук, генеральний директор Національного заповідника «Хортиця», спеціаліст у сфері охорони пам'яток історії і культури, музеєзнавства, археології, реставраційних робіт, підводних історично-археологічних досліджень.

Вхід вільний.

Адреса: Запоріжжя, просп. Соборний, 137 12.04.2018 18:30
Учасники: 1
  • - Максим Остапенко
0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ

Знижка -35% майже на ВСЕ

Діє до 21:00 14.05.2021

Промокод: 35-READ

*діє на 85% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 35%