Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/zaporizhzhya/lektsiya-georhiya-shapovalova-gerb-ukrayiny-poshuky-i-vidkryttya/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція Георгія Шаповалова  «Герб України: пошуки і відкриття»

Лекція Георгія Шаповалова «Герб України: пошуки і відкриття»

Книгарня «Є» та Запорізький обласний краєзнавчий музей запрошуть на лекцію Георгія Шаповалова «Герб України: пошуки і відкриття». Захід відбудеться 9 квітня. Початок – о 18:30.

Запорізький обласний краєзнавчий музей сьогодні є одним із кращих обласних краєзнавчий музеїв у нашій державі. Але мало хто знає, що він ще є визнаним у країні центром по відкриттю таємниць українського тризуба. Адже вже 30 років у ньому реалізується науково-просвітницький мега-проект «Історія державного герба України».

Модератором цього унікального проекту від початку є наш земляк доктор історичних наук, професор, багаторічний директор Запорізького краєзнавчого музею, а зараз заступник директора музею з наукової роботи Георгій Іванович Шаповалов.

Системною і послідовною багаторічною роботою ним доведено, що історія українського герба починається разом із появою божествених символів тризуба, якоря та хреста-якоря ще в античності у морських народів Давньої Греції. Простежена також тяглість тризубої сакральної символіки від Боспорського царства до ранньохристиянської історії українських земель.

Встановлено запозичення святоклименівської хрестово-якірної символіки із Корсуня до Києва під час хрещення України-Руси. Доведена стала присутність її у духовному житті українців та у їх боротьбі за державність і незалежність, у якості одного із головних сакральних символів у вигляді хреста-якоря або як тризуба поєднаного з хрестом, в усі періоди історії України.

Вхід вільний.

Адреса: Запоріжжя, проспект Соборний, 137 09.04.2019 18:30
Учасники: 1
  • - Георгій Шаповалов
0
Поділитись
Отримай знижку