Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/zaporizhzhya/lektsiya-fedora-turchenka-skhid-i-zakhid-razom-lystopadovyj-zryv-1918-roku/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція Федора Турченка «Схід і Захід разом: Листопадовий зрив 1918 року»

Лекція Федора Турченка «Схід і Захід разом: Листопадовий зрив 1918 року»

Книгарня «Є» та Запорізький національний університет запрошують на лекцію професора Федора Турченка «Схід і Захід разом: Листопадовий зрив 1918 року». Захід відбудеться 23 листопада. Початок – о 18:30.

На уламках Австро-Угорської імперії в ніч на 1 листопада 1918 року Львів було проголошено українським. Тоді ця операція стала взірцем конспірації, зорганізованості та рішучості. Уранці 1 листопада стрілець Легіону УСС Степан Паньківський підняв над ратушею Львова український прапор: “На подвір’ї Ратуші сотні стали в один ряд і після короткої промови й роздачі жовто-синіх відзнак могутнє “Ще не вмерла Україна” і трикратне “Слава!” відбилося сильним відгомоном об старі мури міської ратуші, а на її вежі радісно повівав наш рідний прапор. Львів наш! Перший раз від часів княжої держави...”.11 листопада було офіційно проголошено Західно-Українську Народну Республіку. В цей час в центрі і на сході України після затишшя знову вибухнула революція, 16 листопада в Києві почалось повстання, очолюване Директорією УНР проти гетьманату, на південному сході починає набирати оберти махновський рух. У січні 1919 року ЗУНР стала частиною єдиної Української Народної Республіки, котру визнали європейські держави і яка воювала за свою незалежність ще два роки.

Федір Турченко – професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету. Автор підручників з історії України для 9, 10 і 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, співавтор і редактор підручників з історії рідного краю та всесвітньої історії. Керівник науково-редакційних груп з підготовки видань: «Українське козацтво: Мала енциклопедія», Національна книга пам’яті «Голодомор 1932-1933: Запорізька область». Головні напрямки наукової діяльності – дослідження проблем української національної революції 1917–1922 рр., українського національно-визвольного руху, модернізаційних процесів в Україні (друга половина 1980-х-1991 рр.).

Вхід вільний.

Адреса: Запоріжжя, проспект Соборний, 137 23.11.2018 18:30
Учасники: 1
  • - Федір Турченко
0
Поділитись

КІБЕРТИЖДЕНЬ!

Знижка -25% на ВСЕ

Діє до 18:00 05.12.2020

Промокод: CYBER

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%