Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/zaporizhzhya/do-100-richchya-ukrayinskoyi-revolyutsiyi-lektsiya-volodymyra-chopa-nestor-makhno-chorna-zirka-revol/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
До 100-річчя Української Революції. Лекція Володимира Чопа «Нестор Махно – чорна зірка революції»

До 100-річчя Української Революції. Лекція Володимира Чопа «Нестор Махно – чорна зірка революції»

Книгарня «Є» та Запорізький національний технічний університет запрошують на лекцію історика Володимира Чопа «Нестор Махно – чорна зірка революції».

Проклинайте мене, проклинайте
Якщо я вам хоч слово збрехав
І про мене згадайте, – згадайте,
Я за правду, – за вас воював!

Цей вірш у 1921 році написав Нестор Махно. З тих пір і проклинали його не раз, і оббріхували вдосталь, і згадували добрим словом. А ще називали у народі «батьком». За що ж воював Нестор Махно? З часів козацтва великі перемоги української зброї сталися вже тільки за часів революції сторічної давнини. І творцем головних з них був народний полководець Нестор Махно та бійці його РПАУ. За блискучі військові операції проти Добровольчої Армії Денікіна у травні 1919 року він отримав орден бойового Червоного прапора під номером 4. Хоча вже тоді це було лише частиною спецоперації чекістів з метою фізичного знищення народного полководця. Усі супротивники РПАУ відзначали надзвичайну стійкість махновців у бою. При тому, що ця 100-тисячна армія діяла практично без тилу у класичному розумінні цього терміну, махновці вели успішні бойові дії з переважаючими силами ворога протягом довгого часу. Легенди про непереможність і невловимість махновців виникли та багато років передавалися з вуст у вуста не на порожньому місці.

Володимир Чоп – кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства ЗНТУ.

Вхід вільний.

Адреса: Запоріжжя, просп. Соборний, 137 18.04.2018 18:30
Учасники: 1
  • - Володимир Чоп
0
Поділитись

КІБЕРТИЖДЕНЬ!

Знижка -25% на ВСЕ

Діє до 18:00 06.12.2020

Промокод: CYBER

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%