Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/vinnytsja/mif-pro-vovchykh-lytsariv-v-ukrayinskij-kulturi-ochikuvannya-realnist/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Міф про «вовчих лицарів» в українській культурі: очікування/реальність

Міф про «вовчих лицарів» в українській культурі: очікування/реальність

Книгарня «Є» та видавництво «Дім Химер» запрошують на презентацію дебютного роману Павла Дерев’янка «Аркан вовків», що відбудеться у форматі тематичної лекції від автора.

У форматі науково-популярної лекції письменник Павло Дерев’янко розповість про те, як творилися міфи про козаків-характерників в українській культурі, та про те, наскільки важливо зараз поглянути на це явище критичним поглядом й відійти від узвичаєних стереотипів. Під час лекції будуть означені витоки уявлень про характерників як лицарів, що володіють містичними силами, з індоєвропейського культу воїна-звіра та пов’язаних із ним міфів. Також Павло Дерев’янко проведе аналіз джерел — літописів, переказів, легенд та досліджень, у яких розглядається дане питання, та пояснить, чому ці уявлення сьогодні сприймаються як «шароварщина». Оскільки цей матеріал покладений в основу його роману «Аркан вовків» (темне фентезі з елементами альтернативної історії та стімпанку), під час лекційного блоку планується показ буктрейлера, інтерактивне спілкування з читачами, підписування книжок.

Дана подія цікава насамперед тим, що має на меті «перевідкрити» для українського читача один з найпопулярніших образів, який фігурує в художній літературі про козаків, пропонує новий сучасний погляд на загальновідомих героїв та руйнує усталений канон, розкриваючи його фундамент, заснований не на фактах, а на домислах.

Павло Дерев’янко — український письменник, автор книги «Аркан вовків», дослідник побутування міфів про характерників в українській культурі.

Вхід вільний.


Адреса: Вінниця, Вул. Соборна, 89 18.05.2019 17:00
Учасники: 1
  • - Павло Дерев’янко
0
Поділитись

Тіільки зараз!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 18:00 24.11.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту

Отримай знижку -25%