Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/ternopil/ternopoleznavchi-zustrichi-z-istorykom-volodymyrom-okarynskym-ternopilskyj-balak-abo-yak-to-sya-movy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Тернополезнавчі зустрічі з істориком Володимиром Окаринським: «Тернопільський балак, або Як то ся мовить в Тарнополі?»

Тернополезнавчі зустрічі з істориком Володимиром Окаринським: «Тернопільський балак, або Як то ся мовить в Тарнополі?»

Книгарня «Є» та запрошує на тернополезнавчу зустріч на тему «Тернопільський балак, або Як то ся мовить в Тарнополі? за участі. історика, автора книги «Тернопіль: місто, люди, історія» Володимира Окаринського.

По всій Галичині і по Україні вміли смачно говорити, але всюди троха інакше: від Підволочиськ до Перемишля і ще далі. Тим-то співіснують деруни, терті пляцки і тертюхи. То чим відріжняється тернопíльський бáлак від львівської ґвари і все-галицького діялекту? І які в ньому питомо тернопільські слова? В чім їх цимес? Ідіоми, приповідки, арґо та койне. Історико-діялектологічні антропологічні та літературні розважання.

З прикладами й цитатами. Як вимовляли, наголошували, будували речення, лаялися чи попросту балакали люди Та(е)рнополя? Чи існували взаємовпливи тарнополян/тернопільців-русинів, -жидів і -поляків? (вірменів, німців, чехів, циганів, караїмів, мадярів, турків, татарів, індусів, ветеранів, маланців, гуцулів, троянців, лемків, древніх марсіян). Балак старий і новий. Мертва мова чи живий базáр? Є вона взагалі чи не було ніколи? Тернопільці, гості, громадяни світу… тернополелюбці і тернополелюбки. Запрошуємо всіх! Побалакаємо. Акурат 10 травня о годині 18-й з половиною, при вулиці ВалОвій, під номЕрами від 5 до 9. P.S. Хто не прийде – поцілуйтеся в ніс. Остатня тарнополезнавча здибанка перед осінню. Набираємося наДхнення перед літніми вражіннями.

Вхід вільний.


Адреса: Тернопіль, вул. Валова, 7-9 19.06.2018 18:30
Учасники: 2
  • - Володимир Окаринський
  • - Юрій Матевощук (модератор)
0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку