Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/rozmova-z-filosofom-andriyem-dakhniyem-ta-zhurnalistom-andriyem-melnykom-istyna-i-polityka-ganna-are/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Розмова з філософом Андрієм Дахнієм та журналістом Андрієм Мельником «Істина і політика. Ганна Арендт в епоху постправди»

Розмова з філософом Андрієм Дахнієм та журналістом Андрієм Мельником «Істина і політика. Ганна Арендт в епоху постправди»

Книгарня «Є» запрошує на розмову з філософом Андрієм Дахнієм та журналістом Андрієм Мельником «Істина і політика. Ганна Арендт в епоху постправди». Захід відбудеться 15 жовтня. Початок – о 18:30.

Ганна Арендт написала есей «Істина і політика» 1967 року як відповідь на бурхливу дискусію, спричинену її ж відомою книгою «Айхман в Єрусалимі. Репортаж про банальність зла». Сьогодні ж у цьому тексті можна знайти відповідь, чому наш час називають епохою постправди, фейкових новин і альтернативних фактів. Читаючи Арендт, ми усвідомлюємо, що настання епохи постправди марно пояснювати лише технічними досягненнями і владою соцмереж. Арендт констатує стирання кордонів між фактами і думками і перетворення фактів на думки. Якщо факти й опінії рівноцінні, якщо факт можна заперечити думкою, то руйнується основа для раціональної дискусії, а це становить серйозну загрозу вже й для самої політики. Постправда – це результат байдужості до різниці між фактами й думками, між експертами і невігласами. Постправда – це маска брехні, її політкоректна версія. А брехня, за Арендт, є формою насильства, інколи набагато небезпечнішого, ніж брутальний тиск. Результатом її систематичного застосування є особливий цинізм, відмова від категорій «істина - брехня», що призводить до втрати відчуття реальності.

Кажучи про настання «епохи постправди», ми як до певної «противаги» апелюємо до мисленнєвого досвіду Ганни Арендт і до її впливів на західну філософську і політичну думку. Проте не менш важливо враховувати і зворотнє: а що формувало мислення самої Арендт? І тоді ми виявимо, що вельми вагомим чинником був вплив видатного німецького філософа Мартіна Гайдеґґера, її безпосереднього вчителя (до речі, їх обох єднала, серед іншого, і взаємна приязнь, про що, зокрема, свідчить їхнє тривале листування), а також Аристотеля, класичного давньогрецького філософа, тексти якого на Гайдеґґерових семінарах дуже докладно досліджувалися і логічно-раціональні аргументи якого не лише позначилися на стилі думки Арендт, але й досі, попри серйозне втручання релятивістських підходів, залишаються чимось на кшталт однієї з підвалин усієї західної цивілізації.

Вхід вільний

Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 15.10.2019 18:30
Учасники: 2
  • - Андрій Дахній
  • - Андрій Мельник
0
Поділитись

Тільки зараз!

Знижка -25% на ВСЕ

Промокод діє до 18:00 26.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку -25%