Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/prezentatsiya-romanu-lesi-ivasyuk-zashmorhy-u-lvovi/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація роману Лесі Івасюк «Зашморги» у Львові

Презентація роману Лесі Івасюк «Зашморги» у Львові

Книгарня «Є» та «Видавництво 21» запрошують на презентацію нового роману Лесі Івасюк «Зашморги», що відбудеться 23 жовтня за участю авторки. Початок – о 18:00. Модератор – Данило Ільницький.

«Зашморги» – це історико-інтелектуальний трилер. Дві його головні героїні, журналістка Ореста та остарбайтерка Марія, – жінки різних поколінь, різних історичних епох, яких об’єднали Україна, Відень і таємниця. Ореста отримує завдання від австрійського актора: знайти інформацію про Марію – першу дружину його батька. Ці пошуки охоплюють кілька часових пластів і життя кількох поколінь в Австрії та Україні. Крок за кроком Ореста розплутує клубок таємниць і віднаходить людей, про існування яких не запідозрювала ні вона, ні замовник. Журналістка зіштовхує два різні світи: традиційно австрійський, з його специфічним укладом, та український, її рідний. У цьому романі всі герої мають свої історії та трагедії, але спільне одне: вони, нарешті, з цікавістю й острахом відкривають для себе одне одного. Описані події відбуваються у Відні та в українських Карпатах у 2013–2015 та 1943–1946 роках. Леся Івасюк актуалізує не лише українську, а й загалом європейську колективну історичну пам’ять, звертаючись до боротьби членів ОУН у перші післявоєнні роки, до їхньої діяльності в Австрії, до продовження війни між ОУН та НКВД не лише після війни, а й за межами України, до злочинної діяльності представників радянської системи у повоєнній Австрії, демонструє механізм метастазування тієї системи у тілі Європи. І звісно, письменниця акцентує на людських долях, показуючи їхню підпорядкованість історико-політичним подіям, а також те, що від своєї історії зазвичай не втекти. Роман демонструє те, що не можливо вповні збагнути актуальні історико-політичні обставини без аналізу давніших у часі подій.

У презентації братиме участь доктор політичних наук, Заслужений працівник культури, директор видавництва «Світ» Ігор Мельник. Модеруватиме презентацію літературознавець, есеїст, музикант, кандидат філологічних наук, викладач кафедри філології УКУ Данило Ільницький.

Леся Івасюк - германістка, доктор філософських наук Віденського університету, літературна перекладачка, журналістка, публіцистка.

Вхід вільний


Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 23.10.2019 18:30
Учасники: 3
  • - Леся Івасюк
  • - Ігор Мельник
  • - Данило Ільницький (модератор)
Дивитись усі
0
Поділитись

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 9%

Промокод діє до 11:00 21.09.2020

Промокод: YE9

*діє на 99% асортименту

Отримай додаткові -9%