Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/prezentatsiya-monohrafiyi-stepana-velychenka-imperializm-i-natsionalizm-po-chervonomu-ukrayinska-mar/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Презентація монографії Степана Величенка «Імперіалізм і націоналізм по-червоному: українська марксистська критика російського комуністичного панування в Україні (1918-1925)»

Книгарня «Є» та видавництво Українського католицького університету запрошують на презентацію українського перекладу монографії Степана Величенка «Імперіалізм і націоналізм по-червоному: українська марксистська критика російського комуністичного панування в Україні (1918-1925)», а також на розмову про спадки Української революції 1917-1921 рр, яка відбудеться 6 грудня за участю автора.

Монографія Степана Величенка є новаторською спробою реконструкції і повернення до українського наукового дискурсу традиції лівої антиколоніальної думки перших десятиріч ХХ ст., а також важливим внеском у дослідження інтелектуальної історії Української революції 1917-1921 років. Автор аналізує українські праці початку ХХ ст., які трактували російське правління як колоніальне. Спеціальна увага приділена появі «націонал-комунізму» в Україні, а також українській марксистській критиці російського імперіалізму і колоніалізму. Величенко переконливо демонструє, що ця незаслужено забута традиція є важливою не лише для розуміння специфіки українсько-російських відносин у другій половині ХІХ – перших десятиріччях ХХ ст., але й для пояснення труднощів з подоланням російського колоніального спадку в незалежній Україні, який продовжує спиратись на структури економічного і суспільного домінування, закладені ще в імперський та ранній радянський періоди.

«Чудова книжка Степана Величенка є дуже своєчасною. Вона з’являється у час, коли Україна переоцінює як свої історичні стосунки з Росією, так і роль комунізму в українській історії....Це дуже цінна книжка, що деконструює як радянські, так і російські історичні міфи». Сергій Єкельчик (Університет Вікторії, Канада)

«Важко уявити кращу книжку для появи у століття революції в Російській імперії, ніж найновіший внесок Степана Величенка до багатої і суперечливої історіографії Української революції…». Марк фон Гаґен (Державний Університет Арізони, США)

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 06.12.2017 18:30
Учасники: 4
  • - Володимир Склокін
  • - Степан Величенко
  • - Олександр Зайцев
  • - Сергій Сєряков
Дивитись усі
0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку