Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/prezentatsiya-knyzhky-yaroslava-serednytskoho-pani-lolya-vtekty-vid-bilshovykiv-u-lvovi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація книжки Ярослава Середницького «Пані Льоля: втекти від більшовиків» у Львові

Презентація книжки Ярослава Середницького «Пані Льоля: втекти від більшовиків» у Львові

Книгарня «Є» і видавництво «Темпора» запрошують на презентацію книжки Ярослава Середницького «Пані Льоля: втекти від більшовиків». Захід відбудеться 21 листопада. Початок – о 18:30. Модераторка – Ольга Петренко-Цеунова.

Це груповий портрет родини Ярослава Середницького на тлі доби. Приватна історія, вписана в контекст трагічних подій ХХ століття, набуває особливого звучання завдяки поєднанню документальності викладу зі зворушливою інтонацію оповіді про труднощі збереження національної ідентичності, та й просто людської гідності, про існування в умовах необхідності вибору меншого з двох лих – поміж більшовицьким і польським, а згодом радянським і нацистським режимами.

Пані Льоля – авторова рідна тітка, Людмила Шемчук-Абсторська. Ровесниця ХХ ст., вчителька Української гімназії у Волочиську на Поділлі змогла втекти від більшовиків у червні 1920 р. Романтичні події того періоду змінилися в її житті драматичними. До Польщі через кордон перебігли її молодші брат і сестра, яким у Совєцькій Україні загрожував перший Голод 1921–1922 рр. У книжці описано, як склалося життя втікачів від більшовиків у родині військового осадника, відставного капітана артилерії Війська Польського Артура Абсторского. Як їм вдалося зберегти українську ідентичність завдяки чоловікові, а також жителям волинського села Великі Загайці, повітового міста Кременця і столиці Західної України – Львова. Як велося їхнім родичам, що перебували в кінці 20-х – на початку 30-х років у Совєцькій Україні. Як жили члени родини Ярослава Середницького під час двох розв’язаних більшовиками воєн і під пануванням тоталітарних режимів – першого та другого совєцьких і німецького, від яких, за даними американського професора Тімоті Снайдера, загинуло 14 мільйонів цивільних осіб. Як уціліла Людмила Шемчук під час операції Армії Крайової «Буря» у Львові в липні 1944 року. І як авторові родичі поповнили число втікачів від більшовиків – у Польській армії генерала Владислава Андерса, Німеччині, Польщі й на рідній українській землі.

Книжка увійшла в довгий список премії BBC.

Ярослав Середницький – автор книжок «Павло Шандрук. Перша світова війна і три російсько-українські війни», «Генерал Павло Шандрук і антигітлерівська військова опозиція», «Павло Шандрук. Вереснева кампанія 1939 року», «ПУМА–“Дромедар”. Абвер : у 2-х книгах». Ккандидат хімічних наук, завідувач лабораторією ДП Інженерний Центр «Техно-Ресурс» НАН України, м. Львів.

Ольга Петренко-Цеунова – редакторка історичних проектів видавництва «Темпора».

Вхід вільний.


Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 21.11.2019 18:30
Учасники: 2
  • - Ярослав Середницький
  • - Ольга Петренко-Цеунова (модераторка)
0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 18:00 25.02.2021

Промокод: YE25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%