Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/lektsiya-netypova-filosofiya-dzhyddu-krishnamurti-u-lvovi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція «Нетипова філософія: Джидду Крішнамурті» у Львові

Лекція «Нетипова філософія: Джидду Крішнамурті» у Львові

Книгарня «Є» та видавництво Terra Incognita запрошують на лекцію доктора філософських наук Ігоря Карівця «Нетипова філософія: Джидду Крішнамурті», що відбудеться 30 жовтня. Початок – о 18:30.

Джидду Крішнамурті (1895-1986) – один із найвідоміших мислителів ХХ ст., який багато спілкувався з людьми на актуальні теми повсякденного життя та проблеми людства (війни, конфлікти, поділи, ненависть тощо). Серед тих, хто дискутував із Крішнамурті, всесвітньо відомі імена – письменник Олдос Гакслі, фізик Девід Бом, прем’єр-міністри Індії Джавагарлал Неру та Індіра Ґанді, дослідник міфології Джозеф Кемпбел, філософ Екгарт Толле та інші.

Нетиповість філософії Джидду Крішнамурті полягає у тому, що в її основі лежать мотиви як східного світовідчуття (адвайти та дхарми-вінаї – вчення Будди), так і мотиви західного раціоналізму, аналіз функціонування розуму та свідомості окремого індивіда, який шукає свободу: «Я не вимагаю від вас віри, не проголошую себе авторитетом. Мені немає чого навчати вас. Я не проголошую ні нової філософії, ні нової системи, ні нового шляху до реальності – бо жоден шлях не веде до реальності, так само, як і до істини... Ви маєте сумніватися у всьому, що людина вважає вартісним та необхідним» («Свобода від знаного»).

Ігор Карівець – доктор філософських наук, доцент кафедри філософії Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка», перекладач. У коло наукових інтересів входять проблеми соціальної онтології, постнекласичної науки, філософської антропології, дидактики філософії, філософії свідомості та аналізу повсякдення. У 2018-му році у видавництві Terra Incognita вийшла праця Крішнамурті «Свобода від знаного», яку переклав Ігор Карівець.

Вхід вільний.

Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 30.10.2018 18:30
Учасники: 1
  • - Ігор Карівець
0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку