Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/lektsiya-literaturoznavytsi-iryny-starovojt-bumeranh-pam-yati-yak-literatura-pratsyuye-zi-strashnymy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція літературознавиці Ірини Старовойт «Бумеранг пам'яті: як література працює зі страшними і стидкими спогадами?»

Лекція літературознавиці Ірини Старовойт «Бумеранг пам'яті: як література працює зі страшними і стидкими спогадами?»

Книгарня «Є» запрошує на лекцію літературознавиці Ірини Старовойт «Бумеранг пам'яті: як література працює зі страшними і стидкими спогадами?».

Ми, українці, часто думаємо про себе як про невдах історії, які або не мають власної країни, або не вміють у ній загосподарити. Але свої колективні невдачі варто міряти величиною історичних викликів, які стояли перед різними поколіннями. Були такі моменти в історії минулого століття, коли наші міста і села були найнебезпечнішими місцями на землі, де вижити зміг тільки кожен сотий.

Пам’ять про це була майже стерта. Зараз знаємо, що така колективна амнезія несправедлива й небезпечна. В момент, коли нам доводиться знову протистояти сучасній історії, ця притлумлена пам’ять і її «приватна правда» повертається, як бумеранг, через літературу, у свідченнях і спогадах різними мовами. Як робота пам’яті допомагає мислити і обживати майбутнє? Коли майбутнє України знов під загрозою, пасувало би ці уроки нарешті засвоїти. 

 Ірина Старовойт – літературознавиця і поетеса, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри культурології УКУ. Редакторка рубрики «(Де)монтаж пам’яті» на сайті «Україна модерна». Викладачка та дослідниця в університетах Польщі, Німеччини, Нідерландів і Швеції. Членкиня Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Найновіша книжка: A Field of Foundlings: Selected Poetry (Lost Horse Press, USA, 2017).

Вхід вільний.

Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 25.01.2018 18:30
Учасники: 1
  • - Ірина Старовойт
0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -35% майже на ВСЕ

Діє до 16:00 12.05.2021

Промокод: 35-READ

*діє на 85% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 35%