Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/lviv/galytskyj-slid-u-teatri-sadovskoho-rozmova-z-teatroznavytseyu-gannoyu-veselovskoyu/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Галицький слід у театрі Садовського: розмова з театрознавицею Ганною Веселовською.

Галицький слід у театрі Садовського: розмова з театрознавицею Ганною Веселовською.

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на розмову з театрознавицею Ганною Веселовською «Галицький слід у театрі Садовського». Захід відбудеться 2 березня, початок — о 16:00. Модераторка — Ольга Петренко.

Перш ніж втілити ідею заснування першого стаціонарного українського театру в Києві, Микола Садовський здобував режисерський досвід у театрі товариства «Руська бесіда» у Львові. З Галичини походили чимало акторів його трупи. Саме на запрошення Садовського приїхав до Києва 19-літній Лесь Курбас. Деякі вистави спершу проходили «апробацію» у галицького глядача, а потому здобували сценічне втілення на київських підмостках у Троїцькому народному домі.

Із початком революційних подій трупа Миколи Садовського вирушила на захід України. У серпні 1920-го колектив під його керівництвом ставить «Бояриню» Лесі Українки в «Українському Незалежному Театрі» у Львові. У листах до колеги та приятеля Миколи Миленка Садовський наводить лайфхак, як отримати у Львові паспорт у неспокійному 1921 році. Цей епістолярій, а також листи до сина, Миколи Миколайовича Тобілевича, опубліковано у книжці Ганни Веселовської «Театр Миколи Садовського (1907–1920)».

Ганна Веселовська – театрознавиця, доктор мистецтвознавства, дослідниця українського театрального модерну.

Місць у партері вистачить усім!

Вхід вільний.

Адреса: Львів, просп. Свободи, 7 02.03.2019 16:00
Учасники: 2
  • - Ганна Веселовська
  • - Ольга Петренко
0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку