Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/zustrich-iz-ministrom-valdemarom-dombrovskym/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Зустріч із міністром Вальдемаром Домбровським

13 березня о 17 годині у київській Книгарні “Є” відбулася зустріч із міністром Вальдемаром Домбровським — перший захід у рамках спільного проекту Книгарні “Є” та Польського Інституту у Києві “Європейський досвід: Польща”.

Протягом півторагодинного діалогу Вальдемар Домбровський розповів про те, як відбувався процес реформування польських культурних інституцій.

Однією з чільних проблем була потреба переформатування зв'язків між владними органами і книжковим ринком. Міністр Домбровський звернув увагу на те, що однією із центральних ланок цієї системи є бібліотеки, книжкові фонди яких на час його приходу до влади майже не оновлювалися. Уряд виділив кошти на закупівлю нових книжок і закликав до таких же дій органи місцевого самоврядування. Також було започатковано низку програм з підтримки книговидання за сприяння Національної бібліотеки у Варшаві, засновано Інститут книги. Унаслідок цього зріс рівень читання серед населення Польщі, зокрема серед дітей і юнацтва. А зараз спостерігаємо нову хвилю молодої польської літератури. Змін потребувала й галузь кіноіндустрії. Очевидним стало те, що польське кіно не може вижити за рахунок прокату в умовах європейського ринку, тому потрібна державна підтримка цієї галузі. (Втім, можливо, в українського кінематографу більше шансів на самоокупність, тому що населення держави є кількісно більшим, а отже, більшою є й кількість потенційних глядачів). Ососбливістю кіно є те, що це мистецтво вимагає значної інфраструктури та організаційних зусиль, тож міністр Домбровський вивів ці аспекти з компетенції держави. Було також прийнято новий закон про кінематографію і на його підставі створено Польський інститут кіномистецтва. За словами Вальдемара Домбровського, культура незалежної Польщі стала менш цікавою для західного споживача, ніж у попередній період, — а отже, заходи, які польські культурні установи проводили за кордоном, не були привабливими для пересічного західноєвропейця. Польська культура за кордоном потребувала промоції на державному рівні. Відтак, за сприяння уряду почали проводитися Дні польської культури у різних країнах, де польські митці намагаються по-новому представити свій світ. У зустрічі взяли участь директор Польського Інституту в Києві Єжи Онух, оглядач “Українського тижня” Юрій Макаров, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, директор видавництва “Темпора” Юлія Олійник, кінорежисер Юрій Терещенко, президент мережі Книгарень “Є” Роман Цуприк, відомі мистецтвознавці, перекладачі, журналісти та ін. В плідному діалозі з аудиторією Вальдемар Домбровський висвітлив свій погляд на потреби реформування державних мистецьких інституцій, підтримку й промоцію мистецтва та освіти, зокрема й в Україні.
Інформаційний партнер заходу - суспільно-політичний тижневик "Український тиждень".
0
Поділитись

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 9%

Промокод діє до 11:00 21.09.2020

Промокод: YE9

*діє на 99% асортименту

Отримай додаткові -9%