Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Fshcho-ye-doroha-dyskusiya-v-ramkakh-prezentatsiyi-knyhy-oleny-som-serdyukovoyi-dorozhni-znaky%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

“Що є дорога(?)”: дискусія в рамках презентації книги Олени Сом-Сердюкової “Дорожні знаки”

Книгарня «Є» та видавництво «Ніка-Центр» запрошують на дискусію на тему «Що є дорога (?)» у рамках презентації книги Олени Сом-Сердюкової “Дорожні знаки”. Захід відбудеться 17 лютого. Початок — о 18.30. 

Учасники дискусії: Олена Сом-Сердюкова, Діана Клочко, Михайло Собуцький та Ольга Петрова.

Голос авторки: До цієї теми я йшла, думаючи та працюючи над нею, останні дев’ять років. І як кінцевий результат – ідея втілилась у слові та фотообразі під спільною назвою «Дорожні знаки».

Чому дорога? Дорога рухає нас чи стимулює до руху, що за великим рахунком і є життям. Ідеї не люблять застиглості, тому дорога бере відповідальність за стан думок. Дорога стає знаком чи принаймні нашим спільним знаменником – життям.

Чому знаки? Події, люди, книжки стали моїми знаками. Саме з них і викарбовується моє «я». Ті знаки, які були проставлені на моєму шляху, сприймаю як підказки долі – і їм вдячна за емоційне збагачення.

Одного дня мій український берег відплив і з’явився на горизонті норвезький. На моєму шляху вималювалась культура іншої країни, до якої змушена була пристосовуватися, звикати та вчити її. Паралельно почались омріяні подорожі, які раніше я здійснювала через книжки. Вони змінювали, насичували мене.

Бачити і вбирати, співчувати і перейматися, торкатися і наповнюватися кольоровим, чуттєвим, духмяним світом – це те, що обрала я. Бути дотичною до першоджерел мистецтва та культури – це захват. Переживши це, постало велике бажання поділитися та висловитися не мовою судження, а мовою вражень і спостережень.

Тож по суттю це книга рефлексій мандрівного мистецтвознавця, який намагається зробити начерки до портрету сучасності. Структура книги – це три розділи: музейне, норвезьке та дорожнє кола. Композиційно книга нагадує принцип кидання каміння у воду, де кола розходяться, розширюючись.

Олена Сом-Сердюкова, кандидат мистецтвознавства, доцент. Ставангер-Київ.

 Адреса книгарні “Є”: вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота». Тел. (044) 235 88 54

Вхід вільний. Медіа-партнер заходу — тижневик “Український тиждень”.

17.02.2016 18:30 0
Поділитись