Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Frozmova-zabuti-imena-rodyna-zaklynskykh%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Розмова «Забуті імена. Родина Заклинських»

Початок – о 18:00 До слова запрошені: - Романенко Володимир – видавець, меценат; - Антонова Оксана – упорядник книг «Нова кухня вітамінова» та «Як добути красу і задержати молодість та здоровля» - Роман Яців – автор книги «Оленка Оленка Ґердан – Заклинська», мистецтвознавець, проректор Львівської академії мистецтв. Все почалося з ідеї перевидання випадково знайденої старовинної кухарської книги з відсутніми сторінками (це була книга Осипи Заклинської «Нова кухня вітамінова», 1928р. видання). Не знаючи ні назви книги, ні її автора, ми розпочали пошуки і були вражені, коли дізналися трохи більше про автора цієї книги – Осипу Заклинську та про її родину. Родину, яка так багато зробила для України і українців і про яку стільки років замовчувалося...Ми зрозуміли, що не можна залишити знайдену інформацію, що являє собою культурний спадок України, далі пилитися в архівах (державних та приватних). Вона повинна бути донесена до широкого загалу української спільноти.

Під час зустрічі відбудеться обговорення та презентацію книг:

«Нова кухня вітамінова» Осипа Заклинська (репринтне відтворення 1928р.) Це не просто книжка старих рецептів та слушних порад і коментарів. Її унікальність і неповторність у мові, якою вона написана (старовживані слова, давнішні галицькі вирази), завдяки чому, книга сповнена особливого шарму та магнетизму. Читаючи її, ви ніби переноситесь у Галичину початку XXст., відчуваєте неповторну атмосферу старого і справжнього Львова. Крім цікавих рецептів страв, яких у книзі понад тисячу, Осипа Заклинська надає і дуже слушні поради по веденню домашнього господарства. Не дивлячись на такий поважний вік першого видання книги, ці поради не втратили своєї актуальності і сьогодні. «Як добути красу та задержати молодість та здоровля» Осипа Заклинська (відтворення видання 1929 року) Книга, що стала другою у серії “Книга зі старого креденсу”, перенесе вас у 20-ті роки, але водночас і наповнить новими емоціями, знаннями та враженнями. Це не просто косметичний порадник, а своєрідна школа вишуканості, гарного смаку, філософія краси та елєґантності. «Краса без принади, без чару — є мертва. І найкращажінка без принади, без душі лишиться студеною і не запалить почування в серцюмущини. Принада —се нашедуховежиття, наша духова культура, наші думки й почування…», так вважала Осипа Заклинська. Оленка Ґердан – Заклинська. Життя і творчість: біографічний нарис» Роман Яців Книга «Оленка Ґердан – Заклинська. Життя і творчість: біографічний нарис», привідкриває завісу часу, забуття і знайомить читача з визначною українською танцівницею, однією з найбільш яскравих мистецьких індивідуальностей в історії світової хореографічної культури – Оленкою Заклинською (донькою Осипи та Богдана Заклинських).

***

Адреса книгарні «Є»: м. Київ, вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті ворота» Вхід вільний. Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».
27.03.2014 18:00 0
Поділитись