Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/rozmova-pro-lokalnyj-vymir-istoriyi-ukrayinskykh-vyzvolnykh-zmahan-z-nahody-vykhodu-knyzhky-andriya-/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Розмова про локальний вимір історії Українських визвольних змагань з нагоди виходу книжки Андрія Ковальова «З Архістратигом на щитах. Нариси до історії Першої російсько-української війни на Київщині 1917–1918 рр.»

Розмова про локальний вимір історії Українських визвольних змагань з нагоди виходу книжки Андрія Ковальова «З Архістратигом на щитах. Нариси до історії Першої російсько-української війни на Київщині 1917–1918 рр.»

Книгарня «Є» спільно з видавництвом «Темпора» запрошують на розмову про локальний вимір історії Українських визвольних змагань з нагоди виходу книжки Андрія Ковальова «З Архістратигом на щитах. Нариси до історії Першої російсько-української війни на Київщині 1917–1918 рр.», що відбудеться 13 лютого. Учасники: Андрій Ковальов, Григорій Савченко. Модерує Ольга Петренко. Початок – о 18:30.

Відгриміла столітня річниця визвольних змагань, проте історія України 1917–1921 рр. досі лишається наративом про тих, хто обіймав високі посади у владі: урядовців, генералів та отаманів. Це історія про боротьбу за Київ, про шлях відступу уряду УНР за Збруч через Вінницю і Кам’янець-Подільський, що стали тимчасовими столицями.

Однак у буремні 1917–1921 рр. бої точилися за кожну п’ядь землі, і столиць було значно більше. Локальна історія Українських визвольних змагань творилася в кожному селі, на кожній залізничній станції. Відтворювати ці сюжети – це віддавати шану сотням вояків, по яких лишилися тільки імена й записи в метричних книгах. У книжці Андрія Ковальова «З Архістратигом на щитах…» вміщено біографічний довідник захисників Боярки різного рангу – від козака Васильківського коша Вільного козацтва до генерал-хорунжого Армії УНР.

Наратив про Українську революцію досі хибує на вибірковість. Щороку ми вшановуємо подвиг гімназистів і студентів, загиблих під Крутами. Проте історія визвольних змагань багата й на інші, переможні, бої – таким був бій за станцію Боярка та село Будаївка, що відкрив шлях до звільнення Києва від більшовиків.

«Нариси до історії Першої російсько-української війни на Київщині 1917–1918 рр.» написано за матеріалами архівних документів та спогадів учасників визвольних змагань, що діяли на Київщині: Івана Горемики-Крупчинського, Всеволода Петріва, Марка Шляхового.

Для тих, хто досі вірить в Павку Корчагіна, відвідування обов’язкове.

Учасники

  • Andriy Kovalov – історик, журналіст, член ВІК "Повстанець", член правління Благодійний фонд "Героїка", уродженець Боярки. 
  • Григорій Савченко – історик, краєзнавець, голова Київської обласної організації Національна спілка краєзнавців України. 
  • Модерує Ольга Петренко.

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 13.02.2019 18:30
Учасники: 3
  • - Андрій Ковальов
  • - Григорій Савченко
  • - Ольга Петренко (модераторка)
Дивитись усі
0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку