Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/publichna-lektsiya-vijny-pam-yati-pro-khkh-st-ukrayina-polshcha/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Публічна лекція «Війни пам’яті про ХХ ст.: Україна-Польща»

Публічна лекція «Війни пам’яті про ХХ ст.: Україна-Польща»

Книгарня «Є» і видавництво «Темпора» запрошують відвідати публічну лекцію Святослава Липовецького «Війни пам’яті про ХХ ст.: Україна-Польща», що відбудеться 15 травня. Початок — о 18:30. Модерує Ольга Петренко. Запрошуємо на третю зустріч у рамках A posteriori. Історичний лекторій.

У 1991 р. Польща першою визнала українську незалежність. У 90-х питання засудження акції «Вісла» чи грошової компенсації жертвам «Явожного» порушували не так із боку Києва, як із Варшави – у польських політичних колах було достатньо тих, хто розумів кривди, завдані українцям. Зі свого боку українська сторона дала згоду на спорудження у Львові цвинтаря «Орлят». Ба навіть у серпні 2008 року, під час російсько-грузинської війни, на площі в Тбілісі з’явилися Качинський, Ющенко та лідери трьох балтійських держав, уособлюючи єдність перед обличчям російської загрози.

Що ж трапилося з українсько-польськими відносинами за минулі 10 років? Які події та постаті в осмисленні історії ХХ ст. є нині наріжними для українців і поляків?

«Сталося щось дуже недобре: запекла дурість і приголомшливе боягузтво розладнали доробок кількадесятирічної мудрої політики мудрих поляків та українців», – відреагував на «Волинську постанову» сейму 2016 р. головний редактор «Gazetа Wyborczа» Адам Міхнік. Ввечері 21 квітня 2019 р. президент Анджей Дуда першим серед європейських лідерів привітав Володимира Зеленського. В офіційному листі, оприлюдненому в неділю вночі, ще до оголошення офіційних результатів виборів, глава Польщі наголошує на потребі «нового погляду» на спільну історичну політику і висловлює надію на позитивні зміни у цій справі за каденції нового президента України.

Чому державна політика історичної пам’яті є визначальним чинником у сучасних міждержавних відносинах?

Про це поміркуємо зі Святославом Липовецьким – істориком, журналістом, публіцистом, автором книжки «Меч "Щербець" та Українські ворота. Україно-польські взаємини від поділів Речі Посполитої й до сьогодні» та ін.

Наприкінці запланована дискусія, до якої зможуть долучитися всі охочі.

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 15.05.2019 18:30
Учасники: 2
  • - Святослав Липовецький
  • - Ольга Петренко (модератор)
0
Поділитись

ТІЛЬКИ ЗАРАЗ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 09.05.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%