Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/prezentatsiya-zbirok-iryny-savky-osynyj-med-dykyj-ta-mar-yany-savky-pora-plodiv-i-kvitiv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Презентація збірок Ірини Савки «Осиний мед дикий» та Мар’яни Савки «Пора плодів і квітів»

Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію збірок Ірини Савки «Осиний мед дикий» та Мар’яни Савки «Пора плодів і квітів», що відбудеться 15 жовтня. Початок – о 18:00 Книга Ірини Савки «Осиний мед дикий» - збірка коротких проникливих новел, яких давно не було в українській літературі. Ці короткі, майже скупі оповіді, в яких клекочуть стефаниківські пристрасті та гаряча українська історія разом із сьогоденням, ніби водномить зійшли із гір високого людського духу і підлої ницості, непоказної щирості і лютої неправди. У цих образних та мінімалістських історіях сконденсовано цілі саги УКРАЇНСЬКОГО життя, - коментує Марія Матіос. – Іноді здавалося, що ця не знайома мені жінка – Ірина Савка – моя посестра і співавторка. Бо безхитрісна оповідь, що насправді є найточнішим маркером часу, підтверджує тільки одне: ще так багато НЕРОЗКАЗАНОГО. Більшість новел збірки «Осиний мед дикий» засновані на реальних подіях.

Це дивовижна річ, моя мама не писала раніше, - розповідає головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка, - Вона музикант, і її твори раптово вилились на папір звуковими рядками. Їхнє звучання наповнене, дуже сконденсоване за емоціями і змістом. Коли ми почали читати ці твори, то зрозуміли, що цю прозу український читач чекає. Там неймовірно багато історій, кожна з яких може стати окремим фільмом.

Мар’яна Савка народилася у містечку Копичинці Тернопільської області. У юності займалася співом і театром. 1995 року у Львові закінчила університет (українську філологію). У студентські роки належала до жіночого літературного угруповання ММЮННА ТУГА. Головний редактор Видавництва Старого Лева. Автор поетичних збірок «Оголені русла» (1995), «Малюнки на камені» (1998), «Гірка мандрагора» (2002; книга стала лауреатом ІХ Форуму видавців у Львові), «Кохання і війна» — у співавторстві з Маріанною Кіяновською (2002), монографічного дослідження української еміграційної преси на теренах Чехословаччини та кількох книжок для дітей. Автор книжки «Бостон-джаз» (2008). Поезія друкувалася в таких літературних журналах та альманахах: «Сучасність» (Київ), «Світовид» (Київ-Нью-Йорк), «Кур’єр Кривбасу» (Кривий Ріг), «Четвер» (Івано-Франківськ; Львів), «Плерома» (Івано-Франківськ), «Nemunas» (Вільнюс), «Королівський ліс» (Львів), «The Ukrainian Quarterly» (New York) та ін. Присутня в кількох поетичних антологіях, зокрема в антології одинадцяти поеток «Ми і Вона». Поезія Мар’яни Савки перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською мовами. Член АУП і НСПУ. Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Василя Стуса за книги поезій (2003). Книга зібраних віршів «Пора плодів і квітів» увібрала практично весь поетичний доробок Мар’яни Савки – від першої збірки «Оголені русла» і до найновіших віршів, які не виходили окремими виданнями. Це творчий шлях довжиною майже у двадцять років.

***

Адреса книгарні «Є»: м. Київ, вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті ворота» Вхід вільний. Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».
15.10.2013 18:00 0
Поділитись
Отримай знижку