Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/prezentatsiya-romanu-mar-yany-gaponenko-khto-taka-marta-v-kyyevi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація роману Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?» в Києві

Презентація роману Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?» в Києві

Книгарня «Є» та «Видавництво 21» запрошують на презентацію роману Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?» за участю перекладачки Нелі Ваховської. Захід відбудеться 25 лютого. Початок – о 18:30. Модераторка  – Марія Шубчик.

25 лютого у київській книгарні «Є» (Хрещатик, 46) відбудеться презентація українського видання роману німецької авторки українського походження Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?», що вийшов у «Видавництві 21» у перекладі Нелі Ваховської. Переклад цієї книги був здійснений за підтримки Goethe-Institut Ukraine. У презентації візьмуть участь перекладачка Неля Ваховська та координаторка проектів з літератури та перекладу Goethe-Institut в Україні Марія Шубчик, яка модеруватиме захід. Початок о 18:30.

Роман «Хто така Марта?» вперше видано у Німеччині 2012 року (Suhrkamp, Berlin). У 2013 році письменницю за цей твір було нагороджено Премією Адельберта фон Шаміссо.

Головний герой роману Лука Левадський – орнітолог із вигаданого Львова, котрий у віці 96 років довідується про смертельну хворобу й вирішує гарно прожити відпущений йому час. Він їде до Відня, селиться в розкішному «Імперіалі» й заводить знайомство з однолітком, нитка життя якого також от-от увірветься. Удвох літні друзяки напиваються, бешкетують, обговорюють жінок і мріють про революцію. Роман весело, захопливо і трішки нахабно розповідає необарокову історію про радість буття і людську гідність. Німецька критика означила цей твір як «захопливий, надзвичайно поетичний шахрайський роман».

Розмова про роман «Хто така Марта?» безпосередньо чи дотично виводить на чимало тем і проблем: зокрема на тему вигаданих місць у літературі, тему «третього віку» і гідного старіння, так званого art of aging, відповідно – проблему ейджизму, загалом актуалізує екзистенційну та соціальну проблематику. Цей роман демонструє, що саме позитивні емоції, любов, дружба, втіха від насолод, щасливих моментів найбільше підтримують людину в останні дні її життя, допомагають почуватися гідною, інтегрованою у суспільство особистістю.

Вхід вільний

Адреса: Київ, Хрещатик, 46 25.02.2020 18:30
Учасники: 2
  • - Неля Ваховська
  • - Марія Шубчик (модераторка)
0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку