Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/prezentatsiya-proektu-vid-skovorody-do-sohodennya-100-znakovykh-tvoriv-ukrayinskoyu-movoyu-u-kyyevi/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація проекту «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою» у Києві

Презентація проекту «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою» у Києві

Книгарня «Є», Український ПЕН-клуб та онлайн-журнал «The Ukrainians» запрошують на презентацію проекту «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою». Учасники: Тамара Гундорова, Вахтанґ Кебуладзе, Олексій Сінченко, Елеонора Соловей та Анатолій Дністровий. Захід відбудеться 23 грудня. Початок – о 18:30. Модераторка – Тетяна Терен.  

"Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою" – перший літературний ТОП-100, покликаний розповісти українцям і світу про найважливіші літературні твори, написані українською мовою.

Його уклали члени Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу.

“До списку входять твори, які збагатили українську та світову літературу, відзначаються особливим авторським стилем, запропонували нові ідеї та смисли, вплинули на розвиток української мови та становлення України”, – таким є головний критерій, на який мали зважати укладачі списку. Окрім того, іншими його особливостями є те, що до нього ввійшли лише твори, написані українською мовою у XVIII-ХХІ століттях, і що у ньому представлені поезія, проза, драматургія, есеїстика й мемуари, але до нього не входять наукові видання. Ще одна важлива деталь – кожен автор у цьому ТОП-100 представлений лише одним твором.

Укладачі списку наголошують, що він не є каноном української літератури, оскільки у ньому не відображений великий пласт давньої літератури, а також твори іншими мовами, які є важливою складовою української літератури. Окрім того, до Українського ПЕН входять автори різного віку, з різною освітою і різною залученістю в сучасний літературний процес. Тож цей список не є канонічним, а поза тим він є етапною спробою вироблення методології для укладання такого канону. 

Повна версія ТОП-100 на сайті The Ukrainians: pen.theukrainians.org

Вхід вільний

Коментарі
Ірина
26.12.2019

Дуже сподобалось. Приємно бути в осередку освічених людей, вислухати їх думки, бажання, плани на майбутнє. Це надає сил і бажання робити щось по новому, не зациклюватися, надає сили рухатися далі.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 23.12.2019 18:30
Учасники: 6
  • - Тамара Гундорова
  • - Вахтанґ Кебуладзе
  • - Олексій Сінченко
  • - Елеонора Соловей
  • - Анатолій Дністровий
  • - Тетяна Терен (модераторка)
Дивитись усі
1
Поділитись

Шалена ніч!

Тримай 25% на ВСЕ

Діє до 11:00 28.10.2020

Промокод: YE25

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%