Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/prezentatsiya-poetychnoyi-zbirky-bohdany-matiyash-pisnya-pisen/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація поетичної збірки Богдани Матіяш «Пісня Пісень»

Презентація поетичної збірки Богдани Матіяш «Пісня Пісень»

Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію поетичної збірки Богдани Матіяш «Пісня Пісень», що відбудеться 8 травня за участю авторки.

«Задумала цю книжку, певно, ще 2011 року, коли вийшла моя попередня поетична збірка, – розповіла Богдана Матіяш. – Одразу знала, як вона має називатися, але книжка писалася повільно й складно. Після Майдану та початку війни на сході України я довгий час узагалі не могла писати. Але постійно пам’ятала про книжку, яку вже почала. В якій мало бути багато любові і яка мала зватися «Пісня Пісень».

Збірка «Пісня Пісень» апелює назвою до відомої книги Старого Завіту, тим самим натякаючи, що перед читачами – одна із можливих сучасних її версій. Але це не переспів, і хоч у книжці також ідеться про любов, вона не така ідеальна й незранена, як у старозавітній традиції. Поетеса каже: «Після виходу моїх книжок «розмови з Богом» і «Твої улюблені пси та інші звірі» декілька людей запитало мене: «Ось у тебе вийшли книжки, в яких ти говориш із Богом, зі звірятами. А чи буде книжка, в якій головним співрозмовником буде людина?» Власне, «Пісня Пісень» й стала такою книжкою. І, в якомусь сенсі, хоч ці три мої збірки є самостійними «проектами», вони творять для мене немовби трилогію. У них багато спільного, але мені хочеться, щоб не я розповіла, що саме їх єднає; хочу, щоб читач сам побачив ті ниточки, якими ці три книжки пов’язані».

У «Пісні Пісень» є все: довіра і ніжність, радість і усміх, а водночас смуток і біль, туга і пустка. Тут, окрім пісень любові, є ще й пісні пустелі, але навіть у них просвічує надія, що всі наші досвіди, все наше життя є неповторною і прекрасною піснею. «Зараз мені здається, що зі всіх моїх книжок «Пісня Пісень» є найзрілішою книжкою – принаймні таке моє суб’єктивне відчуття. Але побачимо, як її сприймуть читачі і критика», – зауважила авторка.

Богдана Матіяш – поетеса, перекладачка, літературна критикиня. Навчалася в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», закінчила магістерську програму «Філологія. Історія, теорія літератури та компаративістика». З 2004 по 2008 – аспірантка кафедри філології Києво-Могилянської академії. Авторка поетичних книжок «Непроявлені знімки» (2005), «розмови з Богом» (2007), «Твої улюблені пси та інші звірі» (2011), «Пісня Пісень» (2018), а також прозової книжки «Братик Біль, Сестричка Радість» (2014). Перу Богдани належать також «Казки Різдва: Книга перша», «Казки Різдва: Книга друга» (2014). Народилася, живе та працює в Києві. Має старших сестер Софію (Раду) Матіяш і Дзвінку Матіяш.

Вхід вільний.

Коментарі
Андрій
07.05.2018

Уточніть, будь ласка, на котру годину захід? Дякую!

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 08.05.2018 18:30
Учасники: 2
  • - Богдана Матіяш
  • - Євгеній Стасіневич
1
Поділитись
Отримай знижку