Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/prezentatsiya-knyzhok-shvejtsarskoho-pysmennyka-pedro-lentsa-/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація книжок швейцарського письменника Педро Ленца

Презентація книжок швейцарського письменника Педро Ленца

Педро Ленц є одним із найвідоміших сучасних авторів, володарем численних літературних нагород. Свої тексти пише зокрема й швейцарським діалектом. Його збірка «Мій друг машиніст крана» містить біля 50-ти віршів. З німецької їх переклали Сергій Жадан та Євгенія Лопата. Як зазначає у передмові Сергій Жадан, «у віршах Педро Ленца насправді багато Швейцарії, багато топоніміки, назв містечок, імен, суто місцевих ситуацій. Просто Швейцарія тут не надто впізнавана, не надто характерна, не надто схожа на ту, яку ми звикли собі малювати в нашій стереотипній уяві. Не надто туристична, не надто респектабельна, Швейцарія робітників і пияків, Швейцарія лузерів і невдах. Справді, багато ми знаємо про швейцарських лузерів? А про швейцарський пролетаріат?.. У цьому сенсі поезії Педро є чудовим путівником по той бік швейцарської ночі».

Події роману «Кіпер – це я» сягають 80-тих рр. ХХ ст. Кіпер свого часу оступився, відбув річне покарання у в’язниці. Читач знайомиться з ним у момент повернення на свободу. Кіпер переоцінює себе, своє життя, він має твердий намір усе кардинально змінити, соціалізуватися, жити спокійним, щасливим життям. Та чи відпустить його минуле, колишнє середовище?

Такий маргіналізований персонаж для швейцарської літератури дещо незвичний, адже в ній переважає показ еліти (політиків, митців, науковців). Педро Ленц вводить образ так званої маленької людини – здебільшого непомітної, яка ні на що не впливає (інколи навіть на власне життя, підпорядковане обставинам, походженню, середовищу). На прикладі Кіпера проступає своєрідний талант оповідача, душевність, вроджена гідність, гуманність, вірність, чуттєвість. За словами автора, «Кіпер – це трагічна особистість. Його підставили. І він навіть не одразу це збагнув. І що Кіпера вирізняє серед багатьох інших представників його середовища, це те, що навіть зрозумівши, що його використали, він не має потреби мститися. Він інший, м’яка людина, трохи мрійник, трохи фаталіст, дуже цінує дружбу – навіть віддалену у часі».


Педро Ленц народився у 1965 році в Ланґенталі, кантон Берн, Швейцарія. Вивчився на муляра, пізніше студіював іспанську літературу в Бернському університеті. З 2011 року - вільний письменник і журналіст. Володар численних літературних нагород. Сьогодні Педро Ленц живе в Ольтені, кантон Золотурн, Швейцарія.

З нагоди виходу книжки «Коротка історія майже всього на світі: від динозаврів до космосу» ра-зом з відомими вченими та популяризаторами науки, ми поговоримо про зародження Всесвіту, формування життя, а також про те, чому наука – це любов назавжди.

Спікери:

Ольга Маслова – кандидатка біологічних наук, популяризаторка науки, співзасновниця наукпоп-проекту Nobilitet;

Дмитро Якубовський – постдокторант Інституту Нільса Бора (Данія), кандидат фізико-математичних наук.

Вхід вільний.


Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 12.09.2018 19:00
Учасники: 4
  • - Педро Ленц
  • - Сергій Жадан
  • - Юрко Прохасько
  • - Євгенія Лопата
Дивитись усі
0
Поділитись

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 10%

Промокод діє до 11:00 24.09.2020

Промокод: YE10

*діє на 99% асортименту

Отримай додаткові -10%