Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/prezentatsiya-knyzhky-tamary-vronskoyi-povtornyky-pryrecheni-brantsi-gulagu-1948-1953-rr-/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація книжки Тамари Вронської «Повторники: приречені бранці ГУЛАГу (1948–1953 рр.)»

Презентація книжки Тамари Вронської «Повторники: приречені бранці ГУЛАГу (1948–1953 рр.)»

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на презентацію книжки Тамари Вронської «Повторники: приречені бранці ГУЛАГу (1948–1953 рр.)», що відбудеться 10 вересня. Початок заходу – 18:30. Модерує - Ольга Петренко-Цеунова.

Повторники — це жертви сталінського терору, що відбули в тюрмах, концтаборах або на засланні свій термін, але не отримали свободу, а знову опинилися за той самий «злочин» у тюрмі або в безстроковому засланні. Безпрецедентні протиправні репресії, санкціоновані в лютому 1948 р., спричинили морально-психологічний злам, укорінили почуття пригніченості та приреченості в людей, яких змушували двічі спокутувати невчинений злочин. 

Для багатьох повторників згубний накопичувальний ефект тривалого насильства дався взнаки, змусивши їх до самої смерті жити озираючись. Значний корпус досі не опублікованих архівних джерел дає змогу ознайомитись із залаштунковими перипетіями процедури виявлення та стигматування цих людей, зрозуміти реальний зміст маловідомих визначень: «мінусник», «пересидчик» та ін. 

Через спогади, документи, епістолярій повторників читач книжки Тамари Вронської може пройти разом із ними весь хресний шлях від арешту до реабілітації, відчути морально-психологічний стан людей, змушених навіть після чергового спокутування невчинених злочинів до самої смерті жити у тривозі. Кожна описана у книжці історія повторника – по-своєму щемка. 

Про долі репресованих близьких розкажуть їхні нащадки: онука Костянтина Йосиповича Скрипника - Тамара Вронська, і син Левка Митрофановича Залізняка - Леонід Залізняк.

Тамара Вронська – дослідниця історії України ХХ ст., зокрема життя в роки ІІ Світової війни, української еміграції у міжвоєнний період, історії національних і радянських спецслужб, правосуддя УРСР, репресій. Авторка книжки «Упокорення страхом: сімейне заручництво у каральній практиці радянської влади, 1917-1953 рр.» та ін.

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 10.09.2019 18:30
Учасники: 5
  • - Тамара Вронська
  • - Олена Стяжкіна
  • - Лариса Якубова
  • - Леонід Залізняк
  • - Ольга Петренко-Цеунова (модераторка)
Дивитись усі
0
Поділитись

ВИСОКИЙ СЕЗОН ЗНИЖОК!

Знижка -30% майже на ВСЕ

Діє до 9:00 25.02.2021

Промокод: KNYGA-30YE

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%