Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Fprezentatsiya-knyhy-oleksandra-pahiri-mizh-vijnoyu-ta-myrom-vidnosyny-mizh-oun-i-upa-ta-zbrojnymy-sy%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Презентація книги Олександра Пагірі «Між війною та миром: відносини між ОУН і УПА та збройними силами Угорщини (1939–1945)»

Книгарня «Є» запрошує на презентацію книги Олександра Пагірі «Між війною та миром: відносини між ОУН і УПА та збройними силами Угорщини (1939–1945)», що відбудеться у середу, 14 травня. Початок – о 18:30. У книзі розповідається про складні відносини між українським націоналістичним підпіллям та угорською армією у роки Другої світової війни. Будучи ненадійним союзником Німеччини, угорські війська, щоперебували на окупованій території України у 1943-1944 рр., вступили у таємні переговори з представниками УПА, щоб домовитися про ненапад та уникнути непотрібних жертв у взаємному протистоянні. Внаслідок серії зустрічей у грудні 1943 р. відбувся візит української підпільної делегації до Будапешта, де відбулися переговори з представниками угорського керівництва та домовлено про ненапад та співпрацю між УПА та угорськими військами. Після серії воєнних поразок країн гітлерівської коаліції Угорщина шукали шляхів до виходу з війни за посередництвом переговорів із західними альянтами. Водночас вобличчі УПА угорці вбачали «маленького союзника» для протистояння комуністичній експансії на захід. Втім небажаного кровопролиття так і не вдалося уникнути, а відносини між УПА та угорською армією не були гладкими та до кінця мирними. Про те, де проходила межа між війною та миром у відносинах між українським підпіллям та угорськими військами у 1939-1945 рр. ідеться у книзі Олександр Пагірі.

***

Адреса книгарні «Є»: вул. Лисенка, 3 ст. м. «Золоті Ворота» Вхід вільний. Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».
14.05.2014 18:30 0
Поділитись