Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/prezentatsiya-dyska-mitskevych-stasyuk-gajdamaky/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Презентація диска «Міцкевич. Стасюк. Гайдамаки»

Презентація диска «Міцкевич. Стасюк. Гайдамаки»

Книгарня «Є» запрошує на презентацію диска «Міцкевич. Стасюк. Гайдамаки» за участі гурту «Гайдамаки», Анджея Стасюка (Польща) та Володимира В’ятровича.

З самої назви вже зрозуміло, що Стасюк та Гайдамаки взяли на себе переспів самого Пророка. Альбом, над яким працює видавництво «Agora», вміщатиме пісні: «Степи Акерманські», «Альпухара», «Буря», «Редут Ордона», «Дзяди», «Могили гарему» та інші.

Робота над альбомом триває кілька місяців. З одного боку, складним завданням стало вмістити всю творчість Міцкевича у 10 віршів, з іншого – надати його текстам музичної експресії. Гурт довго шукав польського партнера, поки не усвідомив, що зрозуміти слово може той, хто слово пише. Анджей Стасюк – той, хто розумів і хотів.

Чому Міцкевич? «Накращі ідея часто народжуються у дивний, неочікуваний спосіб, – говорить Олександр Ярмола, вокаліст гурту Гайдамаки. – До творчості Адама Міцкевича нас схилив друг гурту Вальдемар Суліш, директор Європейського Фестивалю Смаку у Любліні. Заінтриговані, ми взялися за українські переклади, яким уже по піввіку. Не знайшовши у них натхнення, ми взялися за оригінали. Мова Міцкевича сама малює музичні образи в голові. Це було те, чого ми шукали!». «Це також для того, аби Міцкевич «не заіржавів», бо найшвидше відмирає література, обов’язкова до прочитання. Aле тексти Міцкевича все ще володіють потужною силою. Думаю, що якби Міцкевич читав свої імпровізації сьогодні, це б звучало, як конкретний слов’янський реп. «Гайдамаки» прекрасно це все оживили, адже у Пророка не лише Литва й Польща, але й Акерман, стамбульська авантюра та, врешті, в заключення долі, понура смерть над Босфором» – розповідає Анджей Стасюк.

«Ми вбачаємо у Міцкевичу шанс закопати один з тих ровів, які ми самі собі викопали по обидві сторони Бугу» – каже Ярмола. – «Знаю, що це звучить доволі банально й заїжджено. Тому ми не нагаємося встановити мир та братерську любов на весь світ, а просто хочемо показати, що за східним кордоном теж є чутливі до поезії люди».

Вхід вільний.

Коментарі
Броніслав

Браво! Клись у 80-десятих купив великий вініл поезій Міцкевича, начитаних відомим польським актором - Кримські сонети, Дзяди, лірика. Надзвичайне враження і позитив.
Це особливо доречно тепер, коли деякі популісти від політики хочуть увігнати клин  у наші дружні стосунки.
Дякую.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 24.04.2018 18:30
Учасники: 3
  • - гурт «Гайдамаки»
  • - Анджей Стасюк
  • - Володимир В’ятрович
Дивитись усі
1
Поділитись