Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Fpodorozh-na-skhid-andzheya-stasyuka-z-tarasom-prokhaskom-ta-sofiyeyu-andrukhovych%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Подорож на «Схід» Анджея Стасюка з Тарасом Прохаськом та Софією Андрухович

У п'ятницю, 13 листопада, у київській книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) Тарас Прохасько говоритиме про «Схід» - новий роман відомого польського письменника Анджея Стасюка, сюжет якого «виріс» з найскладнішої і найнеймовірнішої подорожі у житті автора. Українською цю книжку переклав, власне, Тарас Прохасько. А видало її – «Видавництво Старого Лева». Початок зустрічі-презентації о 18:00. Модеруватиме її Софія Андрухович.

Обоє, і Тарас Прохасько, і Софія Андрухович, добре знають Стасюка. І обоє, як і він, творять текстами нову географію, топоніміку, реальність. Тож говоритимуть вони і про схід як напрямок, як керунок, як стан душі, і про «Схід» як роман одного з найвідоміших польських авторів Анджея Стасюка, і про читання, дитинство, ілюзії і реальність.

У Анджея Стасюка Схід – не просто частина світу, це його життєвий керунок.

«Для мене Казахстан привабливий, а Венеція — ні, - каже Стасюк. - Адже краса складає­ться з кольорів, форм, світла, а не з пам’яток чи історії. Знаєте, який у мене найяскравіший спогад з Венеції? П’ятигодинний затор на магістралі! Щороку туди приїздять 40 мільйонів людей, снують взад-вперед і випалюють усе своїми поглядами. У Німеччину я їжджу працювати, маю там хорошого видавця, але поїхати туди з цікавості мені б ніколи не прийшло в голову. А в Україну — так, і ще далі, навіть у ту кляту Росію. Схід для мене манливіший, сексуальніший».

Новий роман Анджея Стасюка – попри те, що його можна назвати географічним, історичним, археологічним, репортажним – це передовсім детектив... Велика і велична, проста і багатопластова, відверта і вишукана оповідь про пошук Сходу, пошук його тіні і його джерела. У найвищих горах світу, у найдавнішому Китаї, у Монголії, яка мало змінилася від часів Чингісхана, у Бещадах, Підляшші і Варшаві. А передовсім – у власному дитинстві, у пам’яті дідів і батьків, у самому собі...

Адреса книгарні “Є”: вул. Лисенка, 3 Метро “Золоті ворота” Вхід вільний. Медіа-партнер заходу — тижневик “Український тиждень”
13.11.2015 18:00 0
Поділитись