Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Fmizhnarodnyj-proekt-apokalipsys-mista-matsej-myezhyan-polshcha-rozmova-na-temu-nova-guta-vid-sotsial%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Міжнародний проект «Апокаліпсис міста». Мацей Мєжян (Польща). Розмова на тему «Нова Гута – від соціалістичної мрії до модного району: досвід успішного реформування міста»

Книгарня «Є» спільно з Польським Інститутом у Києві та запрошують на четверту зустріч у рамках міжнародного проекту «Апокаліпсис міста». Наш гість — Мацей Мєжян (Польща), мистецтвознавець, публіцист, співавтор телевізійних і радіопрограм. Модератор — релігієзнавець, філософ Катаріна Новікова. Захід відбудеться 14 квітня. Початок — о 18.30.

Нова Гута – це єдине місто, збудоване за часів соціалізму в Польщі, тут зосередилися різноманітні соціально-політичні аспекти епохи. Це місце переживало по черзі: націоналізацію нерухомості церкви і шляхти, потім забирання землі в селян, поспішну індустріалізацію в поєднанні з сильною пропагандою, «відлигу» в 1956 році та шалені ідеї чергових керівників, що призводило до постійної перебудови комбінату. Водночас посилювався суспільний опір, який вже в 1960 році вилився у дводенну вуличну боротьбу. Але у 80-х роках ХХ ст. Нова Гута стала свідком щомісячних зіткнень демонстрантів із моторизованими загонами міліції, що тривали впродовж декількох років. Ці маніфестації організовувала Незалежна самоврядна профспілка «Солідарність», яка діяла у підпіллі. У Новій Гуті в квітні 1988 року почався страйк на комбінаті ім. Леніна, що призвів до робітничих виступів та студентських маніфестацій у всій країні. Унаслідок цього комуністична влада погодилася на розмови так званого «круглого столу» та перші частково вільні вибори, які відбулись у 1989 році. Невдовзі також комуністична партія була усунута від влади і сама припинила свою діяльність.

Однак 1989 рік, що дав свободу як Новій Гуті, так і всій Польщі, мав також свій темний вимір, адже збігся із занепадом комбінату, обмеженням продукції та закриттям чергових відділів. Революція – як у Дантона – почала пожирати власних дітей. Проте доба Нової Гути як міста «боротьби і праці» не закінчилась у 1989 році. Трансформація триває вже 25 років, і, доки обговорюється майбутнє Нової Гути, вона творить себе сама.

Мацей Мєжян – мистецтвознавець, публіцист, співавтор телевізійних і радіопрограм. Доля поєднала його з соціалістичним районом Нова Гута в Кракові спочатку як доглядача Двору Яна Матейка в Кшеславіцах, а далі як працівника Центру культури ім. Ц. К. Норвіда. Зараз він працює у відділі Історія Нової Гути Історичного музею міста Кракова. Був одним із співзасновників Товариства Нової Гути та Форуму для Нової Гути. У 2004 році видав перший путівник по Новій Гуті: «Нова Гута: соціалістична за формою, захоплива за змістом». Крім новогутівської тематики, займається популяризацією «нішевих» питань з історії мистецтва, зокрема, краківським соцреалізмом і впливом астрології на мистецтво готики, Ренесансу та бароко.

«Апокаліпсис міста» – міжнародний міждисциплінарний проект, покликаний об'єднати досвід різних країн, фахівців із різних галузей гуманітаристики та урбаністики зокрема. Проект працює з культурною пам'яттю, паблік-артом, з міським публічним простором як сферою соціального, архітектурою, себто об'єктом уваги є урбанізм (пост)соціалістичного міста. Яким чином можна і треба працювати з соціалістичним спадком? Як він впливає на публічний дискурс? Як формує сучасну культуру і актуальний простір міста? «Апокаліпсис міста» – це серія діалогів двох міст про спільні та відмінні риси, публічні дискусії про перспективи устрою сучасного міста і стратегії реалізації змін, лекції, обговорення, розмови, виступи закордонних фахівців і активістів у галузі урбаністики.

Координатори проекту: Катаріна Новікова e-mail: marenera@gmail.com +380972491776 Віктор Іщенко e-mail: lebenswelt2012@gmail.com +380967394683

Адреса книгарні “Є”: вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота». Тел. (044) 235 88 54

Вхід вільний. Медіапартнер заходу — тижневик “Український тиждень”.

City Apocalypse international project with Maciej Miezian (Poland); talk entitled Nowa Huta – From Socialist Dream to Fashionable District: Experience of Successful Reforming of the City (Kyiv)

YE Bookstore and the Polish Institute in Kyiv have the pleasure to invite you to the fourth meeting in the frames of the City Apocalypse international project. Maciej Miezian (Poland), art expert, publicist and coauthor of TV and radio programs, is the guest of the meeting. Katarina Novikova, religious studies scholar and philosopher, is the moderator. The event will take place on April 14.

Beginning at 6:30 p.m.

Nowa Huta is the only city having been built at the time of socialism in Poland, where different social and political aspects of that age were concentrated. In April 1988, Nowa Huta hosted strike at Vladimir Lenin plant which led to protests of workers and student manifestations all over the country. Though the year of 1989 gave freedom to Nowa Huta and all Poland, it was also a sad period in the history of the town due to decay of the plant, limitation of its production and closing of its divisions. Nevertheless, the age of Nowa Huta’s “fight and work” was not over in 1989. Transformation is being underway for 25 years already. While the future of Nowa Huta is being discussed, the town is creating itself.

City Apocalypse is an international and interdisciplinary project, aimed at sharing experiences of different countries and experts in humanitarian and urban studies.

***

Address: YE Bookstore 3, Lysenka Street Zoloti Vorota Metro Station Tel. (044) 235 88 54

Free admission Media partner: The Ukrainian Week

14.04.2016 18:30 0
Поділитись
minimized discount