Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/lektsiya-yokhanana-petrovskoho-shterna-shtetl-fenomen-yevrejskoho-mistechka-u-kyyevi/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція Йоханана Петровського-Штерна «Штетл: феномен єврейського містечка» у Києві

Лекція Йоханана Петровського-Штерна «Штетл: феномен єврейського містечка» у Києві

Книгарня «Є» і видавництво «Критика» запрошують на лекцію професора Північно-Західного університету Чикаґо Йоханана Петровського-Штерна (США) «Штетл: феномен єврейського містечка» з нагоди виходу українського видання його книжки «Штетл: золота доба єврейського містечка». Подія відбудеться 28 січня. Початок – о 18:30. Модератор – Андрій Мокроусов.

Про видання. Книжка становить перший нарис ґрунтовно переосмисленої соціальної, економічної та культурної історії штетла на теренах України, себто того специфічного «містечкового світу», що його наприкінці XVIII й у першій половині XIX століття замешкувало дві третини єврейської людності цілої Центрально-Східної Європи. Зіперта на інноваційних підходах до джерел і оригінальних дослідженнях штетлівської матеріяльної культури й антропології, ця водночас докладна й узагальнювальний синтез напрочуд знюансовано, виразно і переконливо змальовує цілком несподівану нову історію штетла часів його найбільшого розквіту, оприявнюючи й аналізуючи чинники, що творили і далі творять самі підвалини колективної пам’яті як євреїв, так і українців.

Йоханан Петровський-Штерн – американський і український історик, філолог, дослідник культури, есеїст і перекладач. Народжений у Києві 1962 року. Захистив дисертацію з іспаністики в Московському державному університеті (1988), викладав у Київському державному університеті зарубіжну літературу. Згодом релігійні пошуки привели його до юдаїзму. Він зацікавився гебраїстикою, навчався в єрусалимській талмудичній академії (єшиві), відтак 2001 року захистив докторську дисертацію з новітньої єврейської історії в Брендайзькому університеті (Волзем, Масачусетс) і посів кафедру професора єврейських студій на історичному факультеті Північно-Західного університету в Чикаґо. Нині Петровський-Штерн досліджує та викладає ранньомодерну і модерну історію євреїв, проблеми українсько-єврейських стосунків і слов’янсько-єврейських літератур, історію єврейського містицизму та кабали. Він є доктором honoris causa Києво-Могилянської академії, викладає в Українському науковому інституті Гарвардського університету, Єврейському університеті в Єрусалимі, Варшавському університеті, Вільному українському університеті у Мюнхені, Українському католицькому університеті у Львові, Острозькій академії та інших навчальних і наукових закладах.

Вхід вільний.


Адреса: Київ, вул. Хрещатик, 46 28.01.2019 18:30
Учасники: 2
  • - Йоханан Петровський-Штерн
  • - Андрій Мокроусов (модератор)
0
Поділитись
Отримай знижку