Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/lektsiya-oleksiya-sokyrka-nova-shlyakhta-v-kozatskomu-getmanati-xviii-stolittya/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція Олексія Сокирка «Нова шляхта» в Козацькому Гетьманаті XVIII століття»

Лекція Олексія Сокирка «Нова шляхта» в Козацькому Гетьманаті XVIII століття»

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на лекцію Олексія Сокирка «Нова шляхта» в Козацькому Гетьманаті XVIII століття», яка відбудеться 4 березня. Початок – о 18:30.

Видавництво «Темпора» і Книгарня "Є" запрошують на одинадцяту зустріч A posteriori. Історичний лекторій.

Цього разу поговоримо з Олексієм Сокирком про «нову шляхту» в Козацькому Гетьманаті XVIII століття.

Зазвичай із елітою Гетьманщини в нас асоціюються старшини – полковники, сотники, обозні, судді й осавули. На галасливих радах козацька юрба обирала своїх провідників – гетьманів, кошових і старшин – часто так само імпульсивно й жорстоко скидаючи їх в політичне небуття. Тож слово «шляхтич» і «козак» видаються мало сумісними, ніби належними до двох протилежних світів.

Втім, історичні реалії, як завжди, влаштовані складніше від наших стереотипів. У XVIII столітті Козацька держава була не комуною розхристаних запорожців, а аристократичною республікою, де головну роль відігравала новосформована знать, яка була синтезом покозаченої шляхти й власне козацької верхівки. «Нова шляхта» Гетьманщини не лише виробила унікальну культуру, але й міцно тримала в своїх руках політичний провід, гідно даючи відсіч зазіханням на свої «права й вольності» як власним гетьманам, так і російським монархам. Про реальних людей, старшинські клани, їхній етичний кодекс, правила політичної гри, уявлення про себе й державу, стиль життя й побут буде нагода почути від історика Гетьманщини Олексія Сокирка.

Олексій Сокирко — дослідник історії військової та соціо-культурної історії Гетьманщини, автор монографії «На варті булави. Надвірні війська українських гетьманів середини XVII – другої половини XVIII століть».

Вхід вільний

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 04.03.2020 18:30
Учасники: 2
  • - Олексій Сокирко
  • - Ольга Петренко-Цеунова (модераторка)
0
Поділитись
Отримай знижку