Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/lektsiya-oleksandra-mayevskoho-vizualna-propahanda-v-okupovanomu-donbasi-radyanski-aplikatsiyi-na-su/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція Олександра Маєвського «Візуальна пропаганда в окупованому Донбасі: радянські аплікації на сучасний інформаційний простір»

Лекція Олександра Маєвського «Візуальна пропаганда в окупованому Донбасі: радянські аплікації на сучасний інформаційний простір»

Книгарня «Є» та історичний лекторій «A posteriori» запрошують відвідати лекцію Олександра Маєвського «Візуальна пропаганда в окупованому Донбасі: радянські аплікації на сучасний інформаційний простір», що відбудеться 11 червня. Початок – о 18:30. Модерує Ольга Петренко.

11 червня відбудеться лекція «Візуальна пропаганда в окупованому Донбасі: радянські аплікації на сучасний інформаційний простір».

Говоритимемо про те, як формується і чим наповнюється інформаційний простір у так званих «ДНР і ЛНР». Окреслимо ключові стратегії візуальної пропаганди на окупованій території України. Обговоримо креолізовані тексти Другої світової війни в інформаційно-пропагандистських компаніях ідеологів «Новоросії».

У номенклатурі засобів морально-психологічного впливу в роки Другої світової війни особливе місце посідала креолізована продукція – політичні плакат і карикатура. Поєднуючи лінгвістичний та образний тексти, плакатні й карикатурні твори виявилися надзвичайно продуктивними з огляду на покладені на них функції. Пройшовши ґрунтовну апробацію як у ліберальному інформаційному полі, так і в тоталітарних та авторитарних державах, плакат і карикатура виявили здатність оперативно, динамічно, гнучко, яскраво, ємно й водночас лаконічно віддзеркалювати найактуальніші явища та події внутрішньо- або зовнішньополітичного життя, а головне – забезпечувати зворотний зв’язок, тобто реакцію глядача (він же – об’єкт пропагандистського впливу), формувати його спосіб світосприйняття у заданому руслі й, зрештою, домагатися сповідування певних цінностей та моделей поведінки. Саме мобілізаційний потенціал креолізованої продукції дає підстави відносити його до найрезультативніших ідеологічних засобів, що сприяє максимальній інструменталізації ідеологічного протистояння. У ХХI ст. арсенал засобів ведення інформаційно-психологічних війн постійно поповнюється та вдосконалюється, однак пропагандистські креолізовані тексти все ж залишаються актуальним засобом у конструюванні необхідного ідеологам інформаційного простору. Активне запозичення маріонетковими «народними республіками» на Донбасі символіки періоду Другої світової переконує, з одного боку, у відсутності нових ідей і пропагандистських рішень, а з іншого – у придатності й чутливості певної частини мешканців південно-східних регіонів України до такого інформаційно-психологічного впливу.

Олександр Маєвський (Oleksandr Maievskyi) – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України. Автор книжки "Політичні плакат і карикатура як засоби ідеологічної боротьби в Україні 1939-1945 рр.".

Модерує Ольга Петренко. Наприкінці запланована дискусія, до якої зможуть долучитися всі охочі.

Модеруватиме зустріч Юлія Олійник.

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 11.06.2019 18:30
Учасники: 2
  • - Олександр Маєвський
  • - Ольга Петренко
0
Поділитись

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 7%

Промокод діє
до 10:00 05.08.2020

Промокод: YE7
Отримай додаткові -7%