Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/lektsiya-kyyevoznavtsya-pavla-kovalova-budivelni-skandaly-staroho-kyyeva-inshyj-bik-prekrasnoyi-epokh/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Лекція києвознавця Павла Ковальова «Будівельні скандали старого Києва: інший бік “прекрасної епохи”»

Книгарня «Є» запрошує на лекцію києвознавця Павла Ковальова на тему «Будівельні скандали старого Києва: інший бік “прекрасної епохи”», яка відбудеться 21 грудня. Початок – о 18.30.

18 червня 1911 року будівельна лихоманка дореволюційного Києва досягла сумного апогею: на вулиці Львівській, яка зараз носить назву Січових Стрільців, впала частина чергового «хмародряпу», який тодішні підрядники зводили похапцем, з відхиленнями від затвердженого проекту. 9 загиблих та 17 травмованих – таким був підсумок найбільш тяжкої катастрофи, яка сталась на будівельних майданчиках Києва за останні півтора сторіччя.

Катастрофи під час будівництва були не єдиною ознакою тієї лихоманки, яка, врешті решт, залишила нам неповторну архітектуру давнини. Минуло сторіччя – і ці будинки, ославлені свого часу як «громіздкі» та «позбавлені смаку», вважаються безумовними пам’ятниками, та перебувають перед загрозою знищення з боку сучасних ділків та чиновників. Але, дійсно, нема нічого нового під сонцем: практично з усіма видами скандалів, які в наш час вирують на будівельних майданчиках столиці, Київ уже стикався.

Хабарі за прикриття сумнівних будівництв, використання службового становища, участь архітекторів в аферах, довгобуди, недофінансування, паплюження силуету міста – все це мало місце сто і більше років тому. Іноді на долю київських пам’яток впливали навіть політичні мотиви. Але водночас таке поняття, як «репутація», в тогочасному суспільстві важило набагато більше, ніж зараз. Тому долі декількох талановитих архітекторів були зламані не тільки через власні вади характеру, а й через ставлення до них суспільства.

Про все це ми зможемо дізнатись під час лекції «Будівельні скандали старого Києва».

А також про те:

 • як пов’язаний відомий «Будинок барона» з єврейськими погромами?
 • яку сумну таємницю ховають закавулки вулиці Лисенка?
 • чому пам’ятник Хмельницькому багато років не міг зайняти гідного місця?
 • як довго можна будувати невеличку одноповерхову споруду за рахунок державних коштів?

  Павло Ковальов – історик, екскурсовод, журналіст та києвознавець, автор публікацій в періодичних виданнях Києва.


  Вхід вільний.
  Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

 • Адреса: Київ, Вул. Хрещатик, 46, 21.12.2017 18:30
  Учасники: 1
  • - Павло Ковальов
  0
  Поділитись