Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Flektsiya-evhena-golovakhy-amp-amp-quot-ukrayinske-suspilstvo-suchasni-vyklyky-amp-amp-quot%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Лекція Євгена Головахи "Українське суспільство: сучасні виклики"

Книгарня "Є" запрошує на відкриту лекцію відомого українського соціолога, аналітика, професора Євгена Головахи на тему "Українське суспільство: сучасні виклики". Захід відбудеться 26 серпня. Початок - о 18.00.

Євген Головаха прочитає у книгарні "Є" лекцію про останні соціальні зміни в українському суспільстві.

Виклики перших років незалежності пов’язані насамперед з руйнацією інституціональної системи, неадаптованістю людей до нових умов життя і невизначеністю геополітичної перспективи держави і суспільства. Українське суспільство двадцять років залишалися без чітких орієнтирів соціальних перетворень. А самі перетворення були непослідовними, суперечливими і незрозумілими для більшості громадян. Перші два десятиріччя незалежності – це суцільна «драма невизначеності», кульмінацією якої стала відмова В.Януковича від угод з Євросоюзом і спроба силою припинити акції протесту на Майдані. З цього моменту суспільство почало змінюватись. І насамперед воно визначилось зі стратегічним напрямком розвитку – від амбівалентності минулого (одночасної підтримки взаємовиключних геополітичних напрямків руху ) до вибору більшістю населення європейського шляху. Сьогодні ми маємо «трагедію визначеності» і нові соціальні виклики, які важко було уявити ще два роки тому: суспільство має бути принципово реформованим в умовах зовнішньої агресії, війни на Сході України та економічної кризи. Але саме суспільна визначеність – це перший (з багатьох необхідних) крок до виходу України з глухого кута «пострадянського стану». Чи готове суспільство до наступних кроків – зміни системи влади на всіх рівнях, подолання тотальної корупції, реформування економіки, соціальної інфраструктури, освіти, науки, культури? Чи є для цього необхідні соціальні ресурси, чи готові громадяни України підтримувати ці кроки не тільки словом, але й реальними громадськими справами? Чи не вичерпаний ресурс терпіння у більшості населення? Як змінилася громадська думка щодо нових соціальних викликів за останній рік? Лектор спробує дати відповідь на ці запитання, спираючись на досвід багаторічних соціологічних досліджень соціальних змін в Україні. Насамперед таку інформацію надає моніторинг соціальних змін Інституту соціології НАН України, започаткований Наталією Паніною у 1992 році. Щорічні опитування охоплюють населення усіх областей України (вибірка складає 1800 респондентів). Останнє опитування було здійснено у липні 2015 року.

Відповіді на ці та багато інших питань - під час зустрічі з відомим науковцем, експертом, доктором філософських наук, заступником директора Інституту соціології НАН України Євгеном Головахою. Адреса Книгарні "Є": вул. Лисенка, 3 метро "Золоті ворота"
26.08.2015 18:00 0
Поділитись