Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/lektsiya-dzhozefa-tebbi-pinchon-na-stseni-chytannya-za-lashtunkamy-pysma/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Лекція Джозефа Теббі «Пінчон: на сцені читання, за лаштунками письма»

Книгарня «Є» запрошує на лекцію Джозефа Теббі «Пінчон: на сцені читання, за лаштунками письма».

У Києві професор Джозеф Теббі представить свою унікальну лекції про «живого класика» Томаса Пінчона. У лекції, яка вперше буде прочитана саме в Україні, автор окреслить теперішній стан вивчення центральної постаті американського художнього канону.

Зміст доповіді Теббі – це основа його розділу в академічному виданні «Пінчон в контексті», яке наступного року вийде у видавництві Кембріджського університету. Джозеф Теббі розповідатиме про ключові лейтмотиви пінчонівських творів та про доінтернетні образи, використані письменником ще 1973 року. Центральна ідея лекції – це пояснення особливостей візіонерського генія Пінчона, який ще в середині ХХ століття передбачив рух до оцифрування, акумулювання, рециркуляції й економізації щоденної мови та дій. Образи в романах американського класика – це опис цифрових реалій в аналогову добу. Джозеф Теббі докладно проаналізує машинізацію й символ штучного інтелекту в текстах Пінчона, його бачення комп’ютерної доби в докомп’ютерний час. У лекції автор висвітлить завжди болючу проблему розмежування війни й миру та того, як війна зображується в літературі та відображується в «техніці», зокрема, завдяки тим технічним засобом, на яких вона фіксується та зберігається в цифровому форматі. Джозеф Теббі планує показати те, як параноїдальний страх того, «що все пов’язано», й антипараноїдальний страх того, «що нічого ні з чим не пов’язано», наснажує творчість Пінчона і постмодерну літературу загалом. Також запропонує прочитання текстуальних і контекстуальних рівнів у текстах Пінчона як цифрових (сміттєвих) нашарувань.

Лекція відбуватиметься із синхронним перекладом.

Джозеф Теббі – визначний американський професор-філолог, який досліджує модерну і постмодерну культуру. Представник найновіших методологій, який, зокрема, вперше вичерпно проаналізував найновішу літературу крізь призму когнітивистики та теорії систем. Головний спеціаліст у галузі “медіа-екології” та провідний дослідник цифрової й електронної літератури в США та Європі. Редактор електронного журналу Electronic Book Review, який пропонує платформу для актуальних досліджень.


Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

Адреса: Київ, Вул. Лисенка, 3, 20.12.2017 18:30
Учасники: 1
  • - Джозеф Теббі
0
Поділитись
Отримай знижку