Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Flektsiya-doslidnytsi-miskoyi-istoriyi-olhy-martynyuk-fin-de-si-cle-kyyiv-i-narodzhennya-mehapolisu%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Лекція дослідниці міської історії Ольги Мартинюк “Fin-de-si?cle Київ і народження мегаполісу”

Міська модерність зламу ХІХ і ХХ століть. "Пізньоімперський" чи "дореволюційний" Київ? Як представлений fin-de-si?cle Київ в історичній літературі і популярній свідомості?

Початок — о 18:00

Плани розвитку Києва ХІХ століття – регулярне планування, нові будівельні правила, рядова забудова. Хрещатик, що з'єднує Печерськ, Поділ і Старе Місто в єдиний простір. Буржуазний центр і анархія передмістя. Університет, Контрактова ярмарка, залізниця та інші фактори, що формують місто. Трішки статистики: етнічний, соціальний і гендерний склад населення упродовж 1870-1920-х. Природна і штучна етнічна сегрегація за дільницями міста. Репрезентації частин міста в картинах, фотографіях та туристичній літературі. Священні пагорби і торговий поділ. Про лекторку: Оля Мартинюк, викладачка історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут». Закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Дане дослідження проводилося упродовж 2010-2014 рр. за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень), та Німецького історичного інституту в Москві.

***

Адреса книгарні «Є»: вул. Лисенка, 3

Вхід вільний.

Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень»

20.03.2015 18:00 0
Поділитись