Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/istorychnyj-lektorij-a-posteriori-rozmova-z-tetyanoyu-ostashko-derzhavnytska-kontseptsiya-v-yachesla/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Історичний лекторій «А posteriori». Розмова з Тетяною Осташко «Державницька концепція В’ячеслава Липинського»

Історичний лекторій «А posteriori». Розмова з Тетяною Осташко «Державницька концепція В’ячеслава Липинського»

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують на розмову з Тетяною Осташко «Державницька концепція В’ячеслава Липинського» у рамках десятої зустрічі історичного лекторію «A posteriori». Захід відбудеться 11 лютого. Початок – о 18:30. Модераторка – Ольга Петренко-Цеунова.

Цього разу поговоримо з Тетяною Осташко про державницьку  концепцію В’ячеслава Липинського.

Громадсько-політична і наукова діяльність В’ячеслава Липинського надала новий зміст національно-визвольному руху українців у ХХ ст. Адже його творчість здійснила справжню революцію щодо народницького світосприйняття та позбавила його монопольних позицій у формуванні ідейних орієнтирів українського громадянства. Історичні праці В. Липинського започаткували формування державницької школи в українській історіографії та суспільній думці. Він пов’язував майбутнє України з поверненням до створених попередніми поколіннями духовних цінностей, з яких «виріс Шевченко, з якої виросло наше відродження». Більшість його ідеологем не втратили своєї актуальності й сьогодні. Хіба не по-сучасному звучать В. Липинського слова, сказані 90 років тому: «Патріотизм, на якому будуються держави і нації, це віра, це спокій душі, а не бізнес з надією на “добрі проценти”, і не акторство з надією на оплески і дарунки юрби».

Тетяна Осташко – дослідниця історії визвольних змагань в Україні 1917–1923 років, історії культури, української біографістики та українського консервативно-монархічного руху.  Упорядниця багатотомного видання «В’ячеслав Липинський та його доба».

Вхід вільний

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 11.02.2020 18:30
Учасники: 2
  • - Тетяна Осташко
  • - Ольга Петренко-Цеунова (модераторка)
0
Поділитись
Отримай знижку