Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/istorychnyj-lektorij-a-posteriori-lektsiya-ihorya-stambola-molodi-ukrayintsi-na-tli-molodoyi-evropy-/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Історичний лекторій «А posteriori». Лекція Ігоря Стамбола «Молоді українці» на тлі «молодої» Європи межі ХІХ-ХХ століть»

Історичний лекторій «А posteriori». Лекція Ігоря Стамбола «Молоді українці» на тлі «молодої» Європи межі ХІХ-ХХ століть»

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» на лекцію Ігоря Стамбола «Молоді українц»і на тлі «молодої» Європи межі ХІХ-ХХ століть» у рамках шостої зустрічі шосту зустріч історичного лекторію «A posteriori». Захід відбудеться 9 жовтня. Початок – 18:30. Модераторка – Ольга Петренко-Цеунова.

Цього разу спікером буде Ігор Самбол. Говоритимемо про «молодих українців» на тлі «молодої» Європи межі ХІХ-ХХ століть, шляхи втілення ідеї націєтворення та ціну поразки.

Формування модерних націй у ХІХ столітті – процес у чомусь спільний як для імперських, так і для колоніальних народів. Визначальними ставало протиборство молодого (часто радикального) і консервативного поколінь. У Європі впродовж ХІХ століття виникли масштабні культурно-просвітницькі та політичні рухи: «Молода Італія», «Молода Польща», «Молода Німеччина», «Молода Угорщина», «Молода Англія» «Молодотурки» і горезвісна «Молода Боснія», яка виявилася найфатальнішою для всієї старої Європи. Україна не стояла осторонь. І вже у 1893 році було оприлюднено «Profession de foi молодих українців» - документ, що проголосив чого хоче «Молода Україна». Як же виглядав цей рух у порівнянні з європейськими «молодими» рухами? І не менш важливе питання: яку ціну довелося заплатити за спробу реалізації шляхетної ідеї?

Ігор Стамбол – старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, автор книжки «Іван Львович Липа в українському національному русі: лікар, письменник, тарасівець».

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 09.10.2019 18:30
Учасники: 2
  • - Ігор Стамбол
  • - Ольга Петренко-Цеунова (модераторка)
0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -35% майже на ВСЕ

Діє до 16:00 12.05.2021

Промокод: 35-READ

*діє на 85% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 35%