Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Finteraktyvna-lektsiya-yuriya-melnychuka-ukrayinski-vyshyti-rushnyky-z-syuzhetom-drevo-kompozytsiya-k%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти

Інтерактивна лекція Юрія Мельничука «Українські вишиті рушники з сюжетом «Древо»: композиція, кольористика, символіка, застосування»

Книгарня «Є» та Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» запрошують на лекцію Юрія Мельничука «Українські вишиті рушники з сюжетом «Древо»: композиція, кольористика, символіка, застосування». Захід відбудеться 21 червня. Початок – о 18.30.

Дерево Життя в українській традиційній культурі – це один із центральних символів. Особливо яскравим є його застосування на тканих та вишитих рушниках. Древо, як і інші священні знаки, має багато зрізів інформації. Це уособлення всього проявленого Всесвіту, частинкою якого є ми – люди, що живуть на Землі. З іншого боку Древо, або Квітка, Вазон, як його називали в народі, – символ Роду. Схема родоводу кожного з нас найкраще виражена у формі генеалогічного дерева. Квіти на Дереві – це ті, хто живе на Землі. І це життя живить родове коріння. Найбільше рушників з Деревом вишивалось на весілля. Кульмінацією обряду створення нової сім’ї є благословення батьками молодого подружжя на рушникові.  Він, як символ спільного шляху двох душ у земному вимірі, єднає на одному полотнищі два родових дерева. Найчастіше ми бачимо дерева, вишиті червоними нитками на білому полотні. Це давня ведична традиція, яка таким чином виражає гармонійне і сильне поєднання енергій батьківського і материнського начал. Ця енергія необхідна для освячення людей в різноманітних обрядах протягом всього їх життя. І рушник, як свята річ з відповідно нанесеною на полотно сакральною композицією Дерева, якнайкраще підходить для цієї мети. Тому також на свята в оселях, особливо на покуті, вивішували так звані кілкові рушники. Вони були покликані наповнити життєвий простір житла благодаттю, яка йде від Творця і Праматері Всього Сущого.

Юрій Мельничук – заступник генерального директора з науково-фондової роботи Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», Голова правління Громадської організації «Центр української вишивки та костюма «Оріяна», майстер народного мистецтва з вишивки з 1993 р.

Адреса книгарні «Є»: вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота». Тел. (044) 235 88 54

Вхід вільний. Медіапартнер заходу — тижневик «Український тиждень».

Interactive lecture of Yuriy Melnychuk entitled Ukrainian Embroidered Towels Featuring Trees: Composition, Coloristics, Symbolics and Appliances (Kyiv)

YE Bookstore and Ivan Honchar Museum National Folk Culture Center have the pleasure to invite you to the lecture of Yuriy Melnychuk entitled Ukrainian Embroidered Towels Featuring Trees: Composition, Coloristics, Symbolics and Appliances. The event will take place on June 21.

Beginning at 6:30 p.m.

In Ukrainian traditional culture, the Tree of Life is one of the key symbols. It was mostly used to decorate textural and embroidered towels.

Yuriy Melnychuk is the deputy director general of research and fund work of Ivan Honchar Museum National Folk Culture Center, Chairman of Oriyana Ukrainian Vyshyvanka and Folk Costume Center NGO (since 1993).

***

Address: YE Bookstore 3, Lysenka Street Zoloti Vorota Metro Station Tel. (044) 235 88 54

Free admission Media partner: The Ukrainian Week

21.06.2016 18:30 0
Поділитись