Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/e-rozmova-navishcho-komus-znaty-chuzhi-rodynni-istoriyi-z-nahody-vykhodu-knyhy-oleha-kotsareva-lyudy/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Є-Розмова: «Навіщо комусь знати чужі родинні історії? » з нагоди виходу книги Олега Коцарева «Люди в гніздах» у Києві

Є-Розмова: «Навіщо комусь знати чужі родинні історії? » з нагоди виходу книги Олега Коцарева «Люди в гніздах» у Києві

Книгарня «Є» та Видавництво «Комора» запрошують поміркувати про те, як і для чого українські письменники сьогодні пригадують родинні історії. «Є-Розмова» на тему «Навіщо комусь знати чужі родинні історії?» відбудеться 8 лютого за участю письменників Олега Коцарева та Вікторії Амеліної.

«Мала», приватна, родинна історія, щось дуже особисте на тлі подій історії «великої». Як і навіщо вони з’являються в сучасній українській літературі? Чи треба писати про таку пам’ять — фрагментовану, деконструйовану, затерту в катастрофах двадцятого століття? Про це та інше розмовляємо з нагоди виходу роману «Люди в гніздах» Олега Коцарева з автором книжки та письменницею Вікторією Амеліною, авторкою нещодавно опублікованого роману «Дім для Дома».

Вхід вільний.

Огляд

8 лютого в Книгарні «Є» на Лисенка говорили про родинні історії та художне письмо.

Учасники Є-розмови Оксана Плаксій, Олег Коцарев та Вікторія Амеліна міркували про те навіщо комусь знати чужі родинні історії. Чи є вони унікальним матеріалом для автора, адже він може робити з ним, що хоче? Чи це завжди «скелети в шафі»? Чи варто їх озвучувати публічно?

Олег Коцарев говорив про власну книгу «Люди в гніздах» як про результат препарованого матеріалу, а не класичний сімейний роман. Вікторія Амеліна натомість говорила про свій романі «Дім для дома» як про роман, в якому маже все художній вимисел.

Кожна родинна історія містить у собі якусь таємницю, щось «неправильне». Оксана Плаксій поставила питання: «Неправильними є люди чи загальне тло? (наприклад, сповнене трагедіям ХХ ст.)». Вікторія Амеліна розповіла, що спеціально сконструювала «неправильні» історії, щоб показати, що неправильності немає, адже через історії маленьких людей проговорюється велика історія. Олег Коцарев припустив, що думка про неправильність породжена ідеалістичною традицією про «золотий час», а людина завжди існує в доволі дивних обставинах.

Учасники розмови зійшлися на думці, що чужі родинні історії перестають бути чужими і хай навіть в почасти вигаданих історіях читач впізнає ситуації, що цілком могли мати місце в минулому. А відчуття причетності до минулих подій та людських доль утворює спільне бачення світу.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 08.02.2018 18:30
Учасники: 3
  • - Олег Коцарев
  • - Вікторія Амеліна
  • - Модератор – Оксана Плаксій
Дивитись усі
0 Огляд
Поділитись
Отримай знижку