Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/dyskusiya-zabud-pro-prokrastynatsiyu-yak-pochaty-rukhatys-vpered-z-nahody-vykhodu-knyzhky-bendzhamin/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Дискусія «Забудь про прокрастинацію! Як почати рухатись вперед» з нагоди виходу книжки Бенджаміна Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі»

Дискусія «Забудь про прокрастинацію! Як почати рухатись вперед» з нагоди виходу книжки Бенджаміна Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі»

Книгарня «Є» та видавництво «Наш Формат» провели дискусію «Забудь про прокрастинацію! Як почати рухатись вперед» з нагоди виходу книжки Бенджаміна Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі», що відбулась 16 квітня. 

Спікерки:

Марина Дворник — психолог-консультант, кандидат психологічних наук, авторка монографії «Прокрастинація в конструюванні особистісного майбутнього» 

Юлія Лісовська — консультант з особистої ефективності та персонального бренду, психолог. 

Ірина Оксенк — психолог, експерт з емоційного інтелекту.

Анастасія Тишко — психологиня, фріланс-аналітикиня, модераторка дискусії.

Огляд

Співвідношення ролі впливу середовища і сили волі на мотивацію людини — 50/50%. Ніхто не відміняв гени та психологічні здібності.

Того, хто скаржиться на силу волі – у дитинстві залюбили настільки, що робили усю роботу. Треба дивитися в корінь.

Вплив допомоги середовища на конкретному прикладі. Коли починаєш займатися бігом, то, звичайно, налаштовуєшся — звечора готуєш кросівки та одяг. Три дні бігу, а на четвертий може прокрастися лінь. Коли є оточення — ці «ненормальні» люди, тоді немає вибору – треба вставати зранку і бігти.

Якщо покладатись не лише на себе, то значно легше йти до мети.

не примушуй себе.jpg

На концентрацію уваги впливають глобальні, культурні, економічні та політичні середовища. Час нападає на нас своєю поліваріантністю вибору

Коли середовище зникає, то мотивація займатися певною справою залишається чи разом з середовищем зникає?

Якщо дійсно з цим середовищем тренуватись, то навичка буде сформована і на подальші самостійні заняття. Якщо рефлексувати та вивчати себе, то можна відслідковувати натяки на проблеми, що щось іде не так. Таким чином, можна знову натрапити на середовище, щоб знову налаштувати себе. Онлайн-марафони також дуже популярні. Час від часу варто аналізувати себе.

Індивідуальні особливості. У вашому оточенні можуть бути люди, яким не потрібні ні мотивація, ні книги. Їм не потрібна підтримка. Але таких людей дуже мало. У кожного є, напевно, друг, який не був на жодному бізнес-тренінгу, але має бізнес і гарно заробляє.

Корисною є верифікація, чи дійсно це ваша мета. Чим обґрунтовано ваше прагнення до певної мети? Якщо ви потрапили в оточення, де в усіх квартири, машини, то так і невротиком можна стати.

Техніка «5 чому» — про те, як знайти істинну мотивацію. Як діє ця техніка? Кожного разу при визначенні мотивації, необхідно запитувати себе, навіщо вам це. Наприклад, ви хочете пробігти марафон. Запитуйте себе, навіщо вам це. Щоб отримати медаль. Навіщо отримати медаль? Щоб повісити на стінку. Навіщо? Тому що проблеми з самооцінкою. Тут вже відбувається перехід до глибших речей. Чому проблеми з самооцінкою? Тому що не долюбили в дитинстві.

Таким чином, дуже часто істинна мотивація відрізняється від тієї, що лежить на поверхні.

Досить бути хорошими, треба бути чесними.

Як розпізнати, чи сумніви і нові бажання є автентичні чи вони навіяні, скажімо, інстаграмом?

Простий спосіб — орієнтація на тілесні відчуття. Якщо розтікається по тілу тепло, і є радість, трепіт, то можливо, це і є такий індикатор, що вказує, що ціль ваша. Але можуть бути певні омани. Забажати пентхаус, бентлі також непогано.

Тут допомагає техніка «Реверсивний календар». Якщо я хочу досягти певної мети, то я уявляю – через два роки буду мати квартиру в Чикаго чи Нью-Йорку. Варто уявити подію, що я купила кварту. Потім повертаємось на місяць назад — я домовилась з брокером. На два місяці назад — оглядаю наявні варіанти щодо квартир. І так до теперішнього моменту. Якщо я знаю увесь шлях, то вже є стратегія досягнення. Ця техніка може спрацювати і в більш пролонгованому сенсі — періодом у ціле життя.

Щоб визначитися з істинною мотивацією і бажаннями, варто перестати жити в фантазії.

Прокинутися, зробити каву, зробити зарядку, план дій, виглянути на вулицю. Протягом тижня не заходьте в телефон вранці і ввечорі

Якщо ви вранці прокинулись і потягнулись за телефоном — сили волі, вважайте, у вас немає. Цифрова залежність забирає дуже багато часу.

Де увага, там і наша енергія. Обмежте себе спостерігати за життям інших людей.


Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 16.04.2019 18:30
Учасники: 3
  • - Марина Дворник
  • - Юлія Лісовська
  • - Анастасія Тишко (модератор)
Дивитись усі
0 Огляд
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку