Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/dyskusiya-lyudyna-proty-demona-polityky-tsina-nayivnosti-j-mozhlyvist-vyboru/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Дискусія «Людина проти «демона політики»: ціна наївності й можливість вибору»

Книгарня «Є» та видавництво «Комора» запрошують на дискусію «Людина проти «демона політики»: ціна наївності й можливість вибору» з нагоди виходу перекладу роману хорватського письменника Іво Брешана «Астарот».

Історії роману «Астарот» починаються з вибору – зробленого чи незробленого. Письменник ставить героя роману перед вибором знову й знову, щоразу ускладнюючи завдання.
«Хто вирішує?» часто стає ключовим питанням у людських стосунках. Стикаючись із необхідністю вибору в складних ситуаціях – чи самі ми його робимо, чи керуємося чужими настановами, поглядами, маніпуляціями? Чи усвідомлюємо його важливість і безповоротність? Отже – чи відповідаємо за нього самі, чи шукаємо винних?
Фантастичний сюжет «Астарота» згущує ситуацію вибору й відповідальності за нього максимально. Виглядає, що одного людського життя для усвідомлення замало – тому герой роману, ніби за логікою комп’ютерної гри, щоразу переходить на новий рівень, втілюючись у різних історичних персонажів і виконуючи їхню роль у строго визначених межах. Він слуга «Демона політики», котрий переграє події минулого, домагаючись ідеальної збалансованості та підтримуючи постійну напругу, і так рухає колесо історії, щоб вершилася Доля.
Динамічний сюжет, яскраві образи, емоційні діалоги, впізнавані елементи масової культури – барвиста оболонка для філософського змісту роману про особистість і сучасне суспільство. Суспільство, у якому уявлення про події навіть не такої далекої історії легко стають об’єктом маніпуляцій, наївність і «природне» прагнення маленьких людських радощів іноді зумовлюють найбільші катастрофи, а вибір як такий ускладнюється вже не браком, а надміром інформації, що перевершує наші можливості осягнути й осмислити.
Разом із учасниками дискусії спробуємо зрозуміти, як же можна вийти з-під влади «Демона політики», говоритимемо про цінність критичного мислення, спротив маніпуляціям і спроможність творити власну історію – а також про те, яку роль у ній відіграє мистецтво.Телефон: (044) 235 88 54.
Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик “Український тиждень”.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 27.11.2017 18:30
Учасники: 3
  • - Ірина Маркова
  • - Максим Яковлєв
  • - Олена Гусейнова
Дивитись усі
0
Поділитись

ЧОРНА-ЧОРНА ніч знижок!

Знижка -30% на ВСЕ

Діє до 08:00 27.11.2020

Промокод: YE30

*діє на 99% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 30%