Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/dyskusiya-dovkola-knyzhky-oleksandry-gajdaj-kam-yanyj-hist-lenin-u-tsentralnij-ukrayini/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Дискусія довкола книжки Олександри Гайдай «Кам'яний гість. Ленін у центральній Україні»

Дискусія довкола книжки Олександри Гайдай «Кам'яний гість. Ленін у центральній Україні»

Книгарня «Є» та видавництво «К.І.С.» запрошують на дискусію довкола книжки Олександри Гайдай «Кам'яний гість. Ленін у центральній Україні», присвячену річниці декомунізаційних процесів.

1 серпня 1990 року в українському місті Червоноград сталася безпрецедентна в СРСР подія – вперше був демонтований пам’ятник Леніну. Знесення статуї творцю радянської держави на початку 1990-х в західних областях контрастує з іншими регіонами, де пам’ятники залишалися до 2014 року.

Радянська спадщина, і пам’ятники Леніну як її центральний елемент, дедалі частіше стають предметом експертного обговорення в Україні. Учасники дискусій, зазвичай, мають визначену позицію щодо долі радянських символів: або зберігати «для історії», або знищувати як нав’язану спадщину. Наявність сумнівів чи невпевненість «не вітаються», адже передбачається, що інтелектуальна еліта має продукувати чіткі відповіді на такі питання.

Однак за дискусіями щодо долі радянських символів, криється інше більш важливе питання: яке наше ставлення до минулого? Усвідомлення цього необхідно зокрема для діалогу з мешканцями окупованих територій, де пам’ятник Леніну досі залишається на головних площах. Для кого і чому ми (не) зберігаємо спадщину? Що для вас (не) означає пам’ятник Леніну? Чи залишиться Ленін у переліку важливих історичних осіб в історії України? Чи буде забутий зі знесенням пам’ятників? Чи не стає сьогодні радянське минуле «сувенірною лавкою»? 

Вхід вільний.


Адреса: Київ, вул. Хрещатик, 46 10.04.2018 18:00
Учасники: 2
  • - Олександра Гайдай
  • - Владислав Гриневич
0
Поділитись
Отримай знижку