Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/dyskusiya-derzhavnytskyj-vybir-pavla-skoropadskoho-na-storinkakh-spomyniv/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Дискусія «Державницький вибір Павла Скоропадського на сторінках «Споминів»

Дискусія «Державницький вибір Павла Скоропадського на сторінках «Споминів»

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запрошують приєднатися до дискусії «Державницький вибір Павла Скоропадського на сторінках «Споминів», яка відбудеться 16 травня. Початок — о 18:30. Учасники — Тетяна Осташко, Юрій Терещенко. Модерує Юлія Олійник.

Період Гетьманату 1918 р. П. Скоропадський прожив двічі. Вперше – коли доля піднесла його на найвищий щабель влади і він був проголошений гетьманом України, вдруге – коли описував цей час у своїх споминах.

У 1978 р. архів Скоропадських було передано до Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського, і в першого президента інституту Євгена Зиблікевича виникла ідея опублікувати спомини Павла Скоропадського мовою оригіналу (російською) і в перекладі німецькою та українською. Німецький переклад здійснювала гетьманівна Олена Отт-Скоропадська, а український переклад було доручено відомій учасниці руху шістдесятників, правозахисниці Надії Світличній, яка в той час працювала перекладачкою в Гарвардському університеті.

Віднайшовши в Архіві Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського текст перекладу Н. Світличної, Тетяна Осташко та Юрій Терещенко вирішили завершити видавничий проект, який було розпочато ще в 70-х роках ХХ ст. На відміну від першого видання (Київ–Філадельфія, 1995), що друкувалося з урахуванням редакції початку 1920-х рр., нинішнє – повністю відповідає автографу мемуарів автора.

Про державницький вимір діяльності Павла Скоропадського, про задуми, які вдалося втілити за сім з половиною місяців його гетьманування, говоритимуть упорядники книжки Тетяна Осташко та Юрій Терещенко.

Модератор – Юлія Олійник, директорка видавництва «Темпора».

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 16.05.2019 18:30
Учасники: 3
  • - Тетяна Осташко
  • - Юрій Терещенко
  • - Юлія Олійник (модератор)
Дивитись усі
0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -25% майже на ВСЕ

Діє до 11:00 11.05.2021

Промокод: CHYT-25

*діє на 90% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 25%