Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kyyiv/chytatskyj-klub-litaktsentu-boh-dribnyts-arundati-roj/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Читацький клуб ЛітАкценту. «Бог дрібниць» Арундаті Рой

Читацький клуб ЛітАкценту. «Бог дрібниць» Арундаті Рой

Якщо Ви давно хотіли поговорити про улюблені книжки у неформальній атмосфері, але не мали нагоди, запрошуємо до Читацького клубу «ЛітАкценту»! Наступна зустріч, присвячена роману Арундаті Рой «Бог дрібниць» («Видавництво Старого Лева») відбудеться у Книгарні.

Поговоримо про:

  • mixed culture: індійська письменниця, що завоювала британський ринок; 
  • подолати колоніальність у собі: чиїми очима бачить світ Рой;
  • касти, комунізм, бідність та інші проблеми Індії, яких нема на листівках;
  • одна Індія чи безліч Індій? 
  • приречена на інакшість – жінка в Індії як недоторканна серед недоторканних;
  • «вона винайшла власну мову» (Дж. Апдайк) – стилістика Арундаті Рой.

Арундаті Рой (нар. 1961) – індійська письменниця і громадська активістка. Авторка романів «Бог дрібниць», «Міністерство найвищого щастя» і численних нарисів та есеїв. Мати Арундаті Рой – індійська християнка з південного заходу країни, батько – індус з Бенгалії, власник чайної плантаціі. Дитинство Арундаті Рой провела в місті Аймана в Кералі, у 16 років переїхала в Делі, де живе до цього часу. У 1997 році вийшов напівавтобіографічний роман Рой «Бог дрібниць», що оповідає про її дитинство в християнській родині в Кералі. В центрі тексту - теми, ключові для сучасної Індії: кастова система, роль жінки, релігійні та культурні суперечності, а також роль комуністичної партії в формуванні новітньої історії. Рукопис, надісланий до Великобританії, викликав такий інтерес, що один з видавців Девід Годвін прилетів до Індії, щоб стати першим агентом Рой. Невдовзі за публікцію роману боролося вже вісім видавництв. Арундаті Рой продала права на публікацію своєї книги в 21 країні за 500 000 фунтів стерлінгів і того ж року здобула Букерівську премію. 

Згодом Арундаті Рой використовувала свою популярність, щоб звернути увагу громадськості до важливих політичних проблем. У низці есеїв і промов вона виступила проти атомного озброєння Індії та Пакистану, проти агресивної політики Сполучених Штатів, Світового банку і СОТ. Зараз Рой є однією з найвідоміших активісток екологічного, мирного і антиглобалізаційних рухів. Другий роман Рой «Міністерство найвищого щастя» вийшов у 2017 і ввійшов у лонг-ліст Букерівської премії-2017. 

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 21.05.2018 18:30
Учасники: 1
  • - Модераторка – Богдана Романцова
0
Поділитись
Отримай знижку