Увійти в інтернет-магазин
Зайти за допомогою
Нагадати пароль
/bitrix/urlrewrite.php?SEF_APPLICATION_CUR_PAGE_URL=%2Fcalendar%2Fkyyiv%2Fchytatskyj-klub-litaktsentu-boh-dribnyts-arundati-roj%2F
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Увійти в інтернет-магазин
Зареєструватись за допомогою
або
Увійти
Читацький клуб ЛітАкценту. «Бог дрібниць» Арундаті Рой

Читацький клуб ЛітАкценту. «Бог дрібниць» Арундаті Рой

Якщо Ви давно хотіли поговорити про улюблені книжки у неформальній атмосфері, але не мали нагоди, запрошуємо до Читацького клубу «ЛітАкценту»! Наступна зустріч, присвячена роману Арундаті Рой «Бог дрібниць» («Видавництво Старого Лева») відбудеться у Книгарні.

Поговоримо про:

  • mixed culture: індійська письменниця, що завоювала британський ринок; 
  • подолати колоніальність у собі: чиїми очима бачить світ Рой;
  • касти, комунізм, бідність та інші проблеми Індії, яких нема на листівках;
  • одна Індія чи безліч Індій? 
  • приречена на інакшість – жінка в Індії як недоторканна серед недоторканних;
  • «вона винайшла власну мову» (Дж. Апдайк) – стилістика Арундаті Рой.

Арундаті Рой (нар. 1961) – індійська письменниця і громадська активістка. Авторка романів «Бог дрібниць», «Міністерство найвищого щастя» і численних нарисів та есеїв. Мати Арундаті Рой – індійська християнка з південного заходу країни, батько – індус з Бенгалії, власник чайної плантаціі. Дитинство Арундаті Рой провела в місті Аймана в Кералі, у 16 років переїхала в Делі, де живе до цього часу. У 1997 році вийшов напівавтобіографічний роман Рой «Бог дрібниць», що оповідає про її дитинство в християнській родині в Кералі. В центрі тексту - теми, ключові для сучасної Індії: кастова система, роль жінки, релігійні та культурні суперечності, а також роль комуністичної партії в формуванні новітньої історії. Рукопис, надісланий до Великобританії, викликав такий інтерес, що один з видавців Девід Годвін прилетів до Індії, щоб стати першим агентом Рой. Невдовзі за публікцію роману боролося вже вісім видавництв. Арундаті Рой продала права на публікацію своєї книги в 21 країні за 500 000 фунтів стерлінгів і того ж року здобула Букерівську премію. 

Згодом Арундаті Рой використовувала свою популярність, щоб звернути увагу громадськості до важливих політичних проблем. У низці есеїв і промов вона виступила проти атомного озброєння Індії та Пакистану, проти агресивної політики Сполучених Штатів, Світового банку і СОТ. Зараз Рой є однією з найвідоміших активісток екологічного, мирного і антиглобалізаційних рухів. Другий роман Рой «Міністерство найвищого щастя» вийшов у 2017 і ввійшов у лонг-ліст Букерівської премії-2017. 

Вхід вільний.

Адреса: Київ, вул. Лисенка, 3 21.05.2018 18:30
Учасники: 1
  • - Модераторка – Богдана Романцова
0
Поділитись