Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kropyvnytskyj/chas-i-prostir-stepana-rudnytskoho-prezentatsiya-vydannya-stepan-rudnytskyj-1877-1937-istoriya-geopo/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
«Час і простір Степана Рудницького»: презентація видання «Степан Рудницький (1877 - 1937). Історія. Геополітика. Географія»

«Час і простір Степана Рудницького»: презентація видання «Степан Рудницький (1877 - 1937). Історія. Геополітика. Географія»

Книгарня «Є» запрошує на презентацію видання «Степан Рудницький (1877 - 1937). Історія. Геополітика. Географія» (видавництво «Темпора») за участі історика та укладача проекту Ольги Ковалевської, що відбудеться 30 січня 2020 року. Початок – о 18:00. Модератор – Андрій Домаранський.

Степан Рудницький є одним з найбільш значущих науковців свого покоління, а також в історії України загалом. Його ідеї та творчий доробок займають таке ж чільне місце, як і праці Михайла Грушевського, Агатангела Кримського, Володимира Вернадського.

При цім, ім'я й напрацювання С. Рудницького є чи не найбільш забутими з-поміж сучасників. На те були причини, і чи не найголовніша з них: виразний україноцентризм наукових праць С. Рудницького. На початку ХХ століття, коли українці узялися за обстоювання необхідності створення самостійної держави, С.Рудницький з усією силою свого таланту долучився до цього з позицій науки.

Говорячи просто, С. Рудницький «намалював» контур майбутньої держави «УКРАЇНА», обґрунтував особливість і українську сутність цього простору, надав вичерпний опис цих теренів, уклав докладні карти, означив місце України в просторі Європи. Звісно, радянська влада не могла миритися з цим. У 1933 С. Рудницького було заарештовано органами НКВД СРСР та звинувачено у приналежності до контрреволюційної організації, шкідництві та шпигунстві і за постановою судової трійки колегії ДПУ УСРР засуджено до п'яти років позбавлення волі. 9 жовтня 1937 за постановою Особливої трійки УНКВС Ленінградської області засуджений до розстрілу. 3 листопада 1937 розстріляний в урочищі Сандармох (поблизу с. Медвеж'єгорськ, РФ).  

У 2017-2018 роках, видавництво «Темпора» підготувало унікальний видавничий проект, покликаний ознайомити широкий загал українського суспільства з багатогранною науковою спадщиною та картографічним доробком вченого, а також із візуальними матеріалами з його родинного альбому.

Вхід вільний.

30.01.2020 18:00
Учасники: 2
  • - Ольга Ковалевська
  • - Андрій Домаранський (модератор)
0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку