Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kharkiv/prezentatsiya-romanu-myroslava-layuka-amp-amp-amp-quot-babornya-amp-amp-amp-quot/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Презентація роману Мирослава Лаюка "Баборня"

Книгарня "Є" та "Видавництво Старого Лева" запрошують на презентацію роману Мирослава Лаюка "Баборня", яка відбудеться 4 листопада. Початок — о 18.30. Модератор — Ростислав Мельників.

“Героїня роману «Баборня», вчителька біології, дружина підполковника, на початку 70-х досить п’яна, ледве тримаючись на підборах, танцює в ресторані «Карпатські легенди» під пісні Софії Ротару, смакує ведмежі відбивні, розривається між чоловіком і коханцем, зовсім не зважаючи на брудні й бурхливі потоки історії, які течуть десь зовсім поряд, збиваючи з ніг живих, змиваючи кров винних і невинних, розмочуючи й знову заражаючи старі рани, — розповідає про свій роман Мирослав Лаюк. — Це намагання препарувати, ніби ропуху, життя однієї людини, цієї майже звичайної жінки з того покоління, яке сформувало наше непевне теперішнє, нашу державу такою, якою вона є. Проблематичною виглядає можливість співчуття до такого персонажа. Найгірше, що я побачив у цім розрізі – це відсутність життя, це ряди самообманів, самоповторів, ряди ілюзій, які звикли називати сутністю. І все це моя героїня усвідомлює на 71-му році життя. З одного боку, це роман про згаяне "життя". Але тільки глибше дослідження тих пунктів, за які нібито так легко судити, всієї нудотності буднів і мерзенної лицемірності свят, коли бачиш це життя зсередини, коли мусиш прожити життям героя, – дозволяють дати цій людині шанс. Тому цей роман – і про останню можливість виправитися. Чи скористається нею героїня?”.

Мирослав Лаюк — поет, прозаїк, драматург. Народився в 1990 році на Прикарпатті. Закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія», навчається на PhD-програмі «Філософія і література» цього ж університету. Автор поетичних книжок «Осоте!» (Київ: Смолоскип, 2013), «Метрофобія» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2015). Лауреат премій «Літакцент року», «Смолоскип», «Коронація слова» тощо. Вірші Мирослава опубліковані англійською, азербайджанською, вірменською, литовською, польською, російською, чеською та іншими мовами.

Адреса книгарні «Є»: вул. Сумська, 3, ст. м.«Історичний музей». Тел.: (057) 731-59-49

Вхід вільний. Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

04.11.2016 18:30 0
Поділитись
Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
Отримай знижку