Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/kharkiv/lektsiya-kharkivske-miske-samovryaduvannya-na-shlyakhakh-modernizatsiyi-pochatku-khkh-st-/
На цей email буде вислано ваш пароль
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Лекція «Харківське міське самоврядування на шляхах модернізації початку ХХ ст.»

Лекція «Харківське міське самоврядування на шляхах модернізації початку ХХ ст.»

Книгарня «Є» запрошує всіх бажаючих на першу зустріч «#Урбанізація_Є» темою якої стане харківське міське самоврядування минулого століття. Лекцію читатиме доктор історичних наук, професор Дмитро Чорний.

Наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. в Харкові було розроблено концепцію докорінної модернізації міста за європейськими зразками. Її розробкою та втіленням у життя займалися гласні харківської міської Думи, що представляли так звану «професорську» «партію», а згодом – «прогресивну» «партію» муніципальних діячів. Прийоми і методи роботи міської Думи, механізми ухвалення рішень є складовою частиною досвіду самоврядування тих часів. Професори харківського університету та технологічного інституту стояли біля витоків низки масштабних проектів: електрифікації міста, розвитку трамвайного сполучення, розбудови каналізації, міського благоустрою, розбудови міського простору. Вони вірили у креативні можливості мешканців міста і накопичили неоціненний досвід того, як потрібно мотивувати харків’ян до сприйняття змін та участі у перетвореннях. Історія харківського міського самоврядування тих часів — це також історія боротьби із бюрократичними перепонами, історія здобування грошей для реалізації планів, історія викриття нечесних на руку виконавців, які намагалися використати місто для власного збагачення. А ще — це доба діяльності яскравих особистостей, які рухали вперед міське життя — Олександра Погорілка, Дмитра Багалія, Валерія Мороховця, Олександра Вегнера, Івана Велитченко та багатьох інших.

«#Урбанізація_Є» - це спільний проєкт освітньої програми "Урбаністичні студії" (ХНУ імені В. Н. Каразіна) та «Ніч історії Харкова». Ми запланували для вас курс освітніх лекцій про історію, культуру та життя нашого міста. Всі лекції читатимуть експерти — кандидати та доктори філософських, історичних та філологічних наук, викладачі університету.

Вхід вільний.

Адреса: Харків, вул. Сумська, 3 03.03.2020 18:30
Учасники: 1
  • - Дмитро Чорний
0
Поділитись

Знижки до -70% мало?

Тримай додаткові 10% на ВСЕ

Діє до 11:00 27.10.2020

Промокод: YE10

*діє на 99% асортименту

Отримай знижку 10%