Круглий стіл, присвячений «Родинній Європі» Чеслава Мілоша
Книгарня «Є», Польський Інститут у Києві та Посольство Литовської Республіки в Україні запрошують Вас на круглий стіл, присвячений «Родинній Європі» Чеслава Мілоша, що відбудеться 28 травня.
Початок – о 16.00.
Круглий стіл відбудеться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»
У круглому столі, присвяченому обговоренню книжки та ідей Чеслава Мілоша, візьмуть участь:
Томас Венцлова – литовський поет, перекладач. Активний учасник дисидентського руху, співзасновник Литовської Гельсінської групи.
Марек Залеський – критик та історик літератури, співробітник Інституту Літературних Досліджень Польської Академії Наук. Автор книг та статей про сучасну польську літературу, написав книгу: «Замість. Про творчість Чеслава Мілоша».
Мирослав Попович — доктор філософських наук, професор, академік НАНУ. Директор Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.
Йоанна Зах – науковий співробітник відділення полоністики Ягеллонського Університету у Кракові. Авторка книги «Мілош та поетика зізнання».
Егідіюс Александравічюс – професор Університету у Каунасі, історик культури та літературознавець .
Олександр Бойченко – літературознавець, координатор буковинського центру гуманітарних досліджень, співредактор часопису "Потяг-76".
Модератор — Юрко Прохасько, есеїст, перекладач. Співзасновник і викладач Львівського психоаналітичного інституту.
Чеслав Мілош – польський поет, прозаїк, перекладач, есеїст, літературознавець, дипломат, юрист. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1980 року.
«Родинна Європа» – один із ключових творів Чеслава Мілоша. Це біографічне есе, де автор розказує про своє життя та про історію Центрально-Східної Європи. Родинна Європа існує, стверджує Мілош, вона відрізняється від Західної і Східної Європи. Нації Центральної Європи мають право на незалежність, як і решта європейських держав, і це право повинні визнати також великі держави. Проте для створення Родинної Європи потрібно змінити суспільні погляди.
***
Адреса книгарні «Є»:
вул. Сумська, 3, ст. м. "Історичний музей".
Вхід вільний.