Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/calendar/dnipro/uyavlennya-ukrayintsiv-pro-sebe-shcho-ye-spravzhnim-a-shcho-nav-yazanym-/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти
Уявлення українців про себе: що є справжнім, а що нав'язаним?"

Уявлення українців про себе: що є справжнім, а що нав'язаним?"

Книгарня "Є" та "Пласт.Дніпро" запрошують на розмову з Іриною Ревою "Уявлення українців про себе: що є справжнім, а що нав'язаним?", яка відбудеться 23 лютого. Початок - 14:30.

Мабуть, кожен у житті стикався з ситуаціями, коли поведінка інших людей здавалася парадоксальною. Наприклад, ви знаєте, що людина народилась в україномовній родині, закінчила українську школу… і от раптом ви зустрічаєте її - і здивовано чуєте: «Ой, ты говоришь по-украински… я тебя не понимаю» або «У моей дочери в школе все предметы на украинском – она ничего не понимает» (при цьому нерідко «мовні труднощі» дитини проявляються лише в присутності її батьків). Якщо вас цікавить, чому в світосприйнятті деяких співвітчизників відбуваються такі загадкові речі, запрошуємо на зустріч із культурологом Іриною Ревою, яка вивчає вплив історичних травм на українську культуру. 

Під час зустрічі відбудеться презентація другого видання книги Ірини Реви «По той бік себе: соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору та сталінських репресій», перевиданої в 2019 р. Українським інститутом національної пам’яті. У науково-популярній книзі проаналізовано світоглядні трансформації, яких зазнало українське суспільство в сталінську добу. Авторка розглянула методи, якими діяла радянська влада (і якими в наш час не менш успішно користуються авторитарні керівники, лідери тоталітарних сект, партнери-агресори в деструктивних стосунках), штучно трансформуючи традиційні національні спільноти в «нову історичну спільноту – радянський народ». Спираючись на дослідження вітчизняних та зарубіжних науковців, І.Рева з’ясувала, який вплив історична травма, зокрема, така глибока як геноцид, може здійснювати безпосередньо на постраждалих, а також людей, які були лише свідками травматичних подій, їхніх нащадків та постгеноцидне суспільство загалом. Перше видання книги здійснене в 2013 р. Інститутом суспільних досліджень. 

Також ви матимете змогу почути точку зору дослідниці, задати запитання та висловити свою думку стосовно того, що є справжнім, а що нав'язаним у тому, як ми (українці) себе уявляємо.

Вхід вільний.

Адреса: Дніпро, проспект Д.Яворницького, 55 23.02.2020 16:30 0
Поділитись

ЛОВИ МОМЕНТ!

Знижка -35% майже на ВСЕ

Діє до 18:00 15.05.2021

Промокод: 35-READ

*діє на 85% асортименту, не сумується зі знижками

Отримай знижку 35%