Інтернет-магазин
Увійти в інтернет-магазин
Нагадати пароль
/blog/osoblyva-dumka/top-5-malovanykh-istorij-dlya-znajomstva-z-dev-yatym-mystetstvom/
Відновити пароль по телефону
або
Увійти
Зареєструватись
або
Увійти

Топ-5 мальованих історій для знайомства з девʼятим мистецтвом

13.07.2020
Відгук

Авторка про себе:

Пекельна перекладачка, повелителька кличного відмінка та поціновувачка фемінітивів.

Феномен мальованих історій був добре відомий упродовж практично всієї історії людства: від ієрогліфів до ілюстрованих рукописів, від гобеленів до газетних карикатур, однак комікси називають єдиною по-справжньому новою культурною формою, породженою ХХ століттям.

Поняття коміксу нерідко трактують неправильно й асоціюють з «рясно ілюстрованими книжечками, розрахованими на низькі уподобання та смаки». (Так, це пряма цитата на визначення коміксу із СУМу). Утім, це окремий вид мистецтва (а саме дев’яте мистецтво), суть якого полягає в оповіданні історії через послідовність зображень.

Комікс, манґа, бандесіне, графічний роман, комік-стрип, супергероїка, горор, фентезі, соціальні комікси – існує безліч різновидів, форматів та жанрів мальованих історій.

З якої мальованої історії почати? Обирати між комікс-гігантами Marvel чи DC? Диво-жінка чи Чорна вдова? Месники чи Ліга справедливості? А, може, почати з українських коміксів? «Серед овець», «Характерник» чи «Воля»?

Пропоную вашій увазі п’ятірку мальованих історій, яка, на мою скромну думку, ідеально підійде для знайомства з дев’ятим мистецтвом.

Комікси – це не яскраві дитячі журнальчики з картинками лише про надлюдей у колготках та трико. Це самодостатній вид мистецтва.

1.1.jpg1. Хіба можна починати знайомство з мальованими історіями без теорії? Світовий бестселер від художника Скотта Макклауда про філософію коміксу, як усе в ньому влаштовано, та що ховається між лініями панелей «Зрозуміти комікси» від видавництва «Рідна мова» неодмінно допоможе розібратися у хитросплетіннях графічної прози і не тільки. Просто та з гумором Макклауд пояснює про час та простір, механізм оповіді, перенесення ідеї на папір та розкриває багато-багато інших нюансів. Тож, обов’язково для прочитання як новачкам, так і бувалим поціновувачам коміксів.

1.2.jpg

2. Цикл з восьми книг, ігрова трилогія, восьмисерійна адаптація від Netflix, а також уже чотири мальованих історії від Dark Horse, – і все це про культового «Відьмака». Починаючи з 2018 року, українське видавництво «Вовкулака» видало уже три комікси авторства Пола Тобіна (до речі, відзначеного премією Айснера. Це як Оскар у світі коміксів.): «Дім зі скла», «Лисячі діти» та «Прокляття воронів». Кожен комікс є завершеною історією, а, отже, заслуговує на право називатися графічним романом. Перший графічний роман є цілком автентичною історією, яка гармонійно вписується у темний світ книг та ігор про Ґеральта із Рівії. Друге і третє видання – графічні екранізації уривку із «Сезону гроз» та найпершого оповідання з книги «Останнє бажання» відповідно. Продовження у вигляді четвертого видання очікується українською незабаром. Ця комікс-серія задовольнить як поціновувачів ігор, книг та серіалу, так і тих, хто лише збирається познайомитися із франшизою та надає перевагу темному фентезі. (Вікове обмеження коміксу 16+.)

2.1.jpg2.2.jpg2.3.jpg

Комік-стрипи – це міні-комікси, що складаються з 3-4 кадрів, розташованих в один горизонтальний ряд

3.1.jpg3. Том Ґолд – британський ілюстратор, карикатурист і автор коміксів, який співпрацює з популярними виданнями The New York Times, The Guardian та іншими. «Печемо з Кафкою» від видавництва «Видавництво» – збірка комік-стрипів (знайомимося з новим форматом коміксів! Комік-стрипи – це міні-комікси, що складаються з 3-4 кадрів, розташованих в один горизонтальний ряд), в якій зібрані найкращі карикатури та міні-комікси ілюстратора. Понад 150 саркастичних стрипів на навкололітературну тему. Найголовніша перевага цієї мальованої історії, чи то пак, мальованих історій, – книжку можна розгорнути на абсолютно будь-якій сторінці і гарний настрій буде неодмінно гарантовано. (Збірка отримала премію Айснера як найкраще гумористичне видання.) Обов’язкова до придбання річ усім книголюбам!

3.2.jpg

3.3.jpg

4.1.jpg4. Хіба може знайомство з коміксами обійтися без супергероїки? Проте мова піде не просто про супергероїку, а про альтернативну супергероїку. Ще один володар Айснера – «Чорний Молот. Таємниці походження» пера Джеффа Леміра та пензля Діна Ормстона. Через кризу мультивсесвіту п’ятірка супергероїв Спіраль-сіті загадковим чином опиняється та застрягає на таємничій фермі, і вимушена жити там як звичайна сім’я. Ця мальована історія про звичні, буденні людські проблеми пенсіонера, 50-річної жінки, яка застрягла у тілі десятирічки, марсіянина, відьми, робота та схибленого космонавта, які, у безвихідному (буквально) становищі, лише загострюються. Комікс рясніє алюзіями та ремінісценціями, у кожному герої можна впізнати уже знайомих героїв Marvel та DC. Утім, це радше приємний бонус для ґіків, адже історія не зациклюється на цьому і є абсолютно автентичною, а, отже, зрозумілою новачкам. Крім того, в розробці знаходяться і фільм, і серіал за мотивами коміксу; та й продовження від видавництва «Вовкулака» не за горами, тож обов’язково зверніть увагу! (Вікове обмеження коміксу 16+.)

4.2.jpg

5.1.jpg5. Не можна забувати і про українські комікси. Хоча вітчизняний ринок лише стає на ноги, він уже сповнений різножанровими мальованими історіями. «Голуб Геннадій» від видавництва «Мальопус» – підбірка сатиричних історій про життя міського голуба Геннадія (та його друзів Дімона та Лєну), який постійно вляпується сам (і обляпує людей – він же голуб) у комічні ситуації, та який, однак, не позбавлений почуття великого і постійно розмірковує про вічне. Українською маємо вже томи, тож рекомендую до прочитання.

5.2.jpg

Комікси – це не яскраві дитячі журнальчики з картинками лише про надлюдей у колготках та трико. Це самодостатній вид мистецтва. Мальовані історії не обмежуються лише п’ятьма позиціями, наведеними вище, а кількість жанрів та форматів неодмінно вас здивує своїм розмаїттям, тож обирайте видання собі до смаку та застрибуйте на комікс-експрес. Попереду ще багато цікавого!


Читайте також:

Отримуйте знижки та книжкові анонси на пошту
small_image